Turniej Piłki Siatkowej „Gramy dla Papieża” w Dziadkowicach

W dniach 15,17,18 X 2017 r. odbyła się X edycja Turnieju Piłki Siatkowej „ Gramy dla Papieża”.

Już w niedzielę spotkały się drużyny: Puszcza Mielnicka, Absolwenci Gimnazjum, NUT Dziadkowice. Pierwsze miejsce zdobył NUT Dziadkowice, II Puszcza Mielnicka zaś III Absolwenci Gimnazjum. Najlepszym atakującym okazał się Artur Nasiłowski, zaś najlepszym rozgrywającym : Antoni Soszko.

Kolejne dni były rozgrywkami międzyszkolnymi. 17.10 2017 w Szkole Podstawowej zagościły drużyny z następujących szkół: Szepietowo, Siemiatycze , Kleszczele.
I miejsce zdobyły dziewczęta z Kleszczel Najlepszą zawodniczką okazała się Ewa Szewiak. II miejsce zdobyły dziewczęta z Szepietowa, III miejsce – Dziadkowice , IV – Siemiatycze Gm. Nr 1.

W rywalizacji piłki siatkowej chłopców również wzięły udział 4 drużyny. I miejsce Kleszczele, II miejsce- Szepietowo, III miejsce Sokółka, IV – Dziadkowice. Najlepszym zawodnikiem został Jakub Szczołak.

Turniej był okazją do wspólnego spędzenia czasu, do integracji z reprezentacjami innych szkół oraz pozostałych zgłoszonych drużyn. Był to również czas przypomnienia sobie ważnych słów wypowiedzianych przez Papieża Jana Pawła II. Był to Turniej typu „open”, co oznacza, że impreza miała charakter otwarty (rodzinny).

Turniej zorganizował Klub Sportowy „ Sokoły” Dziadkowice, a partnerem było Stowarzyszenie Parafiada. Turniej zorganizowano m.in. ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronem medialnym był Kurier Podlaski.

Dodaj komentarz