TURNIEJE PIŁKARSKIE ORZEŁ CUP 2017 – SIEMIATYCZE

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniach 18.11.2017 oraz 25.11.2017 w Siemiatyczach odbyły się turnieje piłkarskie dla dzieci ORZEŁ CUP.

1 TURNIEJ – 18.11.2017

W pierwszym turnieju spotkały się drużyny chłopców z rocznika 2007. W zawodach wystartowało 7 drużyn: Orzeł Siemiatycze, MOSiR Siemiatycze, Pogoń Siedlce, Semp Siedlce, Brylant Bielsk Podlaski, Junior Białystok, Włókniarz Białystok. Po zaciętej rywalizacji systemem każdy z każdym, ze zwycięstwa cieszyła się drużyna Pogoni Siedlce. Wyłoniono również najlepszych zawodników turnieju: król strzelców- Klewek Dominik ( Pogoń Siedlce), najlepszy bramkarz – Bujak Gabryś ( Semp Siedlce), najlepszych zawodnik – Pukiełka Paweł ( Junior Białystok)

2 TURNIEJ – 25.11.2017

W następnym turnieju rywalizowali zawodnicy z rocznika 2008. W turnieju, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej w Siemiatyczach, wystąpiło 10 zespołów.  Chłopcy reprezentowali następujące kluby: Orzeł Siemiatycze, MOSiR Siemiatycze, Junior Białystok, Brylant Bielsk Podlaski, Puszcza Hajnówka, MOSiR Bielsk Podlaski, Olimpia Zambrów, ŁKS Łomża, Orlęta Radzyń Podlaski, TOP54 Biała Podlaska.

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, w których przebiegała rywalizacja systemem każdy z każdym. Po spotkaniach grupowych, drużyny grały systemem pucharowym o poszczególne miejsca w turnieju.

Całodniowa rywalizacja wyłoniła zwycięzcę, którym została drużyna Juniora Białystok. Królem strzelców turnieju został Popik Paweł ( Brylant Bielsk Podlaski), najlepszym bramkarzem: Goniewicz Mateusz ( Orzeł Siemiatycze), najlepszym zawodnikiem – Dmitruk Jakub ( Orzeł Siemiatycze).

PODSUMOWANIE

Turnieje Orzeł Cup zgromadziły na starcie 17 drużyn, ponad 200 młodych zawodników.Rywalizacja przebiegała we wspaniałej, sportowej atmosferze. Turnieje były poprzedzone modlitwą. Sportowa rywalizacja jako atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu  była niesamowitą okazją do kształtowania charakterów młodych sportowców oraz integracji lokalnego społeczeństwa.

Organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody dla uczestników: puchary dla 4 najlepszych drużyn, medale za miejsca 1-3, statuetki dla wyróżnionych sportowców, dyplomy dla wszystkich drużyn oraz drobne upominki dla wszystkich zawodników. W trakcie zawodów były również przygotowane posiłki dla zawodników.

Turnieje zostały zorganizowane przez KKS Orzeł Siemiatycze, partner – Stowarzyszenie Parafiada. Turnieje odbyły się przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronem medialnym był Kurier Podlaski. Sponsorami niektórych nagród byli: Miasto Siemiatycze, Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach, MOSiR Siemiatycze oraz firmy prywatne. Informacje o turniejach były zamieszczone na stronie internetowej klubu, facebooku oraz telebimie w centrum miasta.

 

Dodaj komentarz