XIII Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych 26 listopad 2017 r.

XIII Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych

26 listopada 2017 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Czeremsze rozegrany został już po raz XIII Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych.
Turniej rozpoczął się tradycyjnie Mszą świętą w kościele parafialnym. Modlono się w intencji rodzin. Po zakończeniu Mszy świętej rozpoczęły się rozgrywki. Spotkanie zgromadziło 12 rodzin z: Siedlec, Bielska Podlaskiego, Węgrowa, Mielnika, Gdańska, Miedznej, Białegostoku, Czeremchy i Kleszczel.
Grano 7 rund po 15 minut na zawodnika systemem szwajcarskim. Sędziował turniej Marek Uściński z Łomaz.
Pierwsze miejsce wygrał dziadek z wnukiem Mieczysław Drągowski i Wojciech Kakowski z Bielska Podlaskiego i Siedlec. Drugie miejsce zajęło rodzeństwo Jakub i Aleksandra Żurawiccy z Węgrowa, a trzecie miejsce ojciec z synem Wiktor i Robert Górscy z Mielnika.
Tradycyjnie odbył się „Festiwal Ciast”. Każda rodzina jako wpisowe przywiozła ze sobą ciasto. Najwięcej głosów otrzymało ciasto rodziny Drągowskich i Kakowskich. Drugie miejsce zajęło ciasto Ilony Wasiluk z Czeremchy, a trzecie rodziny Żurawickich z Węgrowa.
Najlepsi otrzymali puchary, medale, dyplomy, czasopisma szachowe i puzzle. Natomiast każdy uczestnik otrzymał nagrodę.
Turniej został dofinansowany między innymi z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także z Stowarzyszenia „Parafiada”.
Organizatorzy dziękują Pani Dyrektor Joannie Gnatowskiej za udostępnienie szkoły, Milenie Ptasznik za pomoc logistyczną, Anecie Niczyporuk i Joannie Rzepniewskiej za wyżywienie.
Kolejny XIV Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych odbędzie się 25 listopada 2018 roku.

 

Ks. Krzysztof Domaraczeńko

 

Dodaj komentarz