Festyn Rodzinny W Czeremsze

W dniu 15.05.2018 r. odbył się FESTYN RODZINNY w Czeremsze. Zorganizowany został przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czeremsze w ramach projektu „Parafiadowe Imprezy Regionalne 2018”. Projekt był współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, ogólnopolskim organizatorem było Stowarzyszenie Parafiada w Warszawie. Festyn Rodzinny rozpoczął się od przywitania przez Panią Dyrektor zebranych uczestników. Następnie animatorzy z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA przeprowadzili w przedszkolu i klasach I-III zabawy integracyjne oraz ruchowe: zabawy z chustą animacyjną, tańce integracyjne oraz animacyjne z rodzicami, autorskie zabawy. W klasach IV – VII oraz oddziałach gimnazjalnych zostały przeprowadzone liczne zabawy integracyjne, tworzenie krótkich rymowanek tematycznych negujący agresywne zachowania oraz promujące sport. Zostały przeprowadzone liczne qwizy promujące zdrowy styl życia. Na stoiskach tematycznych dzieci miały możliwość rywalizacji w grach planszowych: warcaby, twister, memory, ślimaki; uczestnicy konstruowali własne niepowtarzalne budowle ze słomek konstrukcyjnych, przy czym mogły sprawdzić swoje umiejętności architektoniczne oraz rozbudzić własną wyobraźnię. Nie zabrakło również tworzenia kreatywnych prac plastycznych oraz stoiska cyrkowego gdzie dzieci mogły się przebrać za clowna, magika itp. przy tym świetnie się bawiąc. Po aktywnie spędzonym czasie z animatorami uczestnicy festynu udali się na poczęstunek.
W imprezie wzięło udział 228 uczestników, w tym wolontariusze i zaproszeni goście.

 

Dodaj komentarz