X PARAFIADA REGIONALNA W BUKOWNIE

Dobiegła końca X Jubileuszowa Parafiada w Bukownie.

Początek naszej parafiady to 15 maj 2018 r. – poranek, kiedy to dwie przedstawicielki SP 1 w Bukownie w TVP 3 Kraków ogłosiły rozpoczęcie Jubileuszowej Parafiady ( http://krakow.tvp.pl/37212122/15052018-0745 ).W tym dniu odbyły się konkursy wokalne „Muzyka moim życiem” i „Sacro Song”.

16 maja w święto patrona parafii odbyła się msza św. na inaugurację X Jubileuszowej Parafiady Regionalnej w Bukownie, którą odprawił Ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu „Żywe obrazy Niepodległej”, a Biskup wręczył dyplomy i nagrody. Przeprowadzono konkursy wiedzy religijnej, konkurs wiedzy historycznej „Nasza Niepodległa” i konkurs łamigłówek logicznych „Rusz głową”.

17 maja było wielkie święto sportu, ale pogoda spłatała nam figla i słoneczne dni zamieniły się w obfite opady atmosferyczne. Musieliśmy przenieść wszystkie zawody do budynku szkolnego, ale daliśmy radę.

Imprezy towarzyszące X Jubileuszowej Parafiadzie Regionalnej to:

• TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ – kategoria wiekowa 18+,
  • Festyn rodzinny,
  • Maraton Fitness & Dance,
  • rajd rowerowy „Dla Niepodległej”
  • zlot motocyklistów,
  • Regionalny Konkurs Kultury Słowa.

20 maja odbyła się Msza św.  z udziałem uczestników Parafiady i wolontariuszy. Ogłoszono zwycięską reprezentację X Parafiady Regionalnej i wręczono puchar dla najlepszej reprezentacji.