Działo się Laskowej !!! Parafiada Regionalna już za nami ….

DZIEŃ DZIECKA – PARAFIADA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

                Jak co roku w naszej szkole, z okazji obchodów Dnia Dziecka, odbyła się Parafiada Dzieci i Młodzieży. Imprezę tę zorganizował Zespół Szkolno Przedszkolny w Laskowej, Parafia p.w. Najświętszego Imienia Maryi w Laskowej oraz Stowarzyszenie „Parafiada”. Koordynatorem całego przedsięwzięcia był pan Tomasz Zawada.

Tegoroczne święto sportu rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele parafialnym. Ksiądz katecheta Henryk Kołodziej przywołał postać współzałożyciela, propagatora i długoletniego prezesa Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza, naszego rodaka, ojca Józefa Jońca. Przypomniał także, że głównym przesłaniem Ruchu parafiadowego jest wychowanie młodego pokolenia poprzez wiarę, kulturę i sport, zgodnie z zaczerpniętą ze starożytnej Grecji triadą: świątynia-teatr-stadion.  Po Mszy św. uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod obeliskiem upamiętniającym ojca Józefa Jońca.

Drugi filar triady mieliśmy okazję zrealizować poprzez udział uczniów w dwóch  konkursach wiedzy: „Historia Igrzysk Olimpijskich” i  „Ochrona Danych Osobowych” oraz obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Problemy na Olimpie” przygotowanego przez uczniów ze Szkolnego Koła Teatralnego pod kierunkiem pani Katarzyny Banaś.

Po przedstawieniu opartym na fragmentach  „Mitologii” uczniowie przystąpili do wypełnienia zasadniczego i budzącego najwięcej emocji zadania, czyli do rozgrywek sportowych. Rywalizacja  między klasami odbyła się  w czterech konkurencjach. W szkole podstawowej była to piłka nożna, ringo, edukacyjno – zdrowotna sztafeta rowerowa i mini-siatkówka, natomiast w gimnazjum piłka nożna, street-ball, edukacyjno – zdrowotna sztafeta rowerowa  i siatkówka plażowa. Najmłodsi uczniowie z klas 1 – 3 udali się na piesze wycieczki po okolicy.  Dodatkową atrakcją był także kiermasz taniej książki przygotowany przez bibliotekę szkolną. W przerwie zmagań sportowych oraz kibicowania wszyscy uczniowie mogli posilić się kiełbaskami z grilla i herbatą ufundowanymi przez Radę Rodziców. Podczas wszystkich rozgrywek panowała bardzo miła atmosfera oraz dobry, sportowy duch walki i rywalizacji.

Łącznie w zmaganiach sportowych wzięło udział 120. uczestników. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Najlepsi sportowcy wezmą także udział      w Miedzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w lipcu w Warszawie. W tym roku przyznano również dodatkową specjalną nagrodę dla najlepszych kibiców parafiadowych.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Małgorzata Oleksy

 

 

Dodaj komentarz