Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Dziadkowicach

W ubiegłą niedzielę 3 czerwca, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dziadkowicach odbył się po raz kolejny Festyn Rodzinny organizowany przy udziale Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza oraz dzięki wsparciu finansowym Urzędu Gminy w Dziadkowicach. Pogoda nam dopisała więc zgromadziło się wielu naszych uczniów wraz z rodzicami i rodzeństwem oraz absolwentów. Zgodnie z tradycją lat poprzednich wszyscy bawili się na sportowo uczestnicząc w różnorodnych konkurencjach. Można było spróbować swoich sił w piłce nożnej, piłce siatkowej plażowej oraz w wieloboju strzeleckim „Złota Dycha”. Sportowej rywalizacji towarzyszyły także występy wokalne i taneczne uczniów naszej szkoły. Wystąpili nasi najmłodsi uczniowie z punktu przedszkolnego w koncercie „Dzieci rodzicom”, szkolny zespół taneczny „Max Dance”, zespół muzyczny „The Best Trio” i inni uzdolnieni uczniowie.
Można też było zmierzyć swój wskaźnik masy ciała- BMI, ciśnienie oraz zbadać swój wiek biologiczny dzięki uprzejmości Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Siemiatyczach i szkolnej pielęgniarki. Młodsze dzieci bawiły się znakomicie na przygotowanych dmuchańcach, natomiast starsze stanęły w szranki z rodzicami w konkursie „Dzieci kontra rodzice”.

W organizację Festynu zaangażowała się Młodzieżowa Rada Gminy, nauczyciele i obsługa szkoły, za co wszystkim gorąco dziękujemy.

Dodaj komentarz