Ogólnopolski Otwarty Turniej Piłki Nożnej

Można by powiedzieć, że przed dzień Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Częstochowie odbył się w dniu 9 czerwca 2018 r. na obiekcie sportowym Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie Ogólnopolski Otwarty Turniej w Piłce Nożnej chłopców dla rocznika 2005 i młodsi .
Aby podkreślić atmosferę jak panowała wśród uczestników organizatorzy w porozumieniu z terenami i kierownikami Ekip drużyn przyjezdnych zaproponowali, aby obecne drużyny poprzez losowanie przyjęły nazwy drużyn biorących udział w Mundialu. W wyniku, czego 17 drużyn zmieniły swoje nazwy.
W Turnieju wzięło udział łącznie ponad 240 dzieci z całej Polski. Po zaciętych całodniowych zmaganiach klasyfikacja na koniec rozgrywek wyglądała następująco:
1.Peru
2. Belgia
3. Polska
4.Meksyk
5. Brazylia
6. Niemcy
Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko uczestników, ale również ich rodziców, którzy licznie po mszy św. przybyli na boisko CSPSP, aby dopingować swoich faworytów. Turniej został zorganizowany perfekcyjnie przy ogromnym, społecznym wsparciu całej Szkoły. Dlatego słowa pochwały i uznania należą się nie tylko organizatorom, ale i całej Centralnej Szkole Pożarnictwa na czele z jej Komendantem mł. bryg. mgr Piotrem Placek i kadrą dydaktyczną wraz z ich podopiecznymi – kadetami pożarnictwa, którzy spisali się na medal
Należy również podkreślić, że w imprezie wzięły udział również drużyny przyparafilne i szkolne, niebiorące udział w oficjalnych rozgrywkach okręgowych związków piłkarskich. Dlatego sędziowie byli bardziej tolerancyjni wobec niektórych przepisów, jak np.: prawidłowe wyrzucenie piłki rękoma z autu, czy gra na „spalone”. Podczas całej rywalizacji wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie, skorzystali z ciepłego posiłku, kanapek, drożdżówek, naturalnych soków wyciskanym na bieżąco z jabłek, waty cukrowej, kawy i herbaty.
Bez wątpienia dzieci biorące udział w turnieju tą przygodę ze sportem, zapamiętają długo, a jak wszyscy mówili do przyszłego roku.

Dodaj komentarz