Rodzinne święto sportu – Powitanie wakacji 2018 w Ostrowcu Świętokrzyskim

W niedzielne popołudnie 24 czerwca 2018 roku zapraszamy mieszkańców
Ostrowca Świętokrzyskiego oraz okolicznych miejscowości
na festyn  „Rodzinne święto sportu Powitanie Wakacji  2018”
który odbędzie się
w Parku przy Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim
przy ul. Focha 5.

Głównym celem imprezy jest propagowanie parafiadowej ideei  „Ruch rzeźbi umysł serce i ciało”

Impreza zorganizowana zostanie przez:

Parafialny Odział Akcji Katolickiej przy parafii świętego Michała w Ostrowcu Świętokrzyskim,

we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada z Warszawy

Całe przedsięwzięcie odbędzie się przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wstęp na imprezę BEZPŁATNY.

Spotkanie rozpocznie się wspólną Mszą Święto o godz. 14.00

Na dzieci czekają liczne atrakcję takie jak zjeżdżalnie, dmuchany  zamek,  trampolina, malowanie twarzy  oraz  liczne  gry, zabawy i  konkurencje sportowe. Te ostanie skierowane będą również dla całych rodzin.   Dzieci oraz ich rodzice będą mogli wziąć udział w rodzinnej sztafecie  w   ramach której będą ze sobą  konkurować m. in. w biegu w  workach,  rzucie  do celu, biegu z przeszkodami. W ramach propagowania sportu pokaz połączony z treningiem Karate przeprowadzi Klub Karate Tsunami z Ostrowca Świętokrzyskiego.   Na seniorów i nie tylko czekać będzie stoisko z pomiarem ciśnienia krwi oraz poradnictwo fizjoterapeutów. Kultywując miejscowe tradycję będzie można będzie podziwiać  regionalne rękodzieło, a także wziąć udział w warsztatach.

Wszystkim  rozgrywkom   towarzyszyć  będą występy  na  scenie.  Będziemy mogli podziwiać  niezwykły  talent
Neli Zawadzkiej
, finalistki „The Voice of Kids”.  Na scenie zaprezentują  się również:

• wokalistyki ostrowieckiej grupy Perły Ryszarda Góry
  • Uczniowie Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys z Ostrowca Świętokrzyskiego z występem wokalnym oraz gimnastyki artystycznej
  • Imprezę uświetni wystąpi zespół„Masters”- przedstawiciel popularnej obecnie muzyki disco polo

Ostatni występ będzie doskonałą okazją do rodzinnej zabawy  przy akompaniamencie porywającej do tańca muzyki.

Przez cały czas będzie czynne stoisko gastronomiczne z grillem, napojami, watą cukrową oraz popcornem.

Impreza została objęta patronatem medialnym przez:

• Telewizję Lokalną TV
  • Radio Ostrowiec