Rodzinnie na festynie w Poznaniu

W sobotę 9 czerwca przy pięknej słonecznej pogodzie w Zespole Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu odbył się coroczny Festyn Rodzinny. Organizatorzy jak co roku do wspólnej zabawy zaprosili całe rodziny. W piknikowej atmosferze wszyscy mogli aktywnie spędzić sobotnie przedpołudnie, a bogaty program imprezy sprawił, że każdy, niezależnie od wieku, mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Gośćmi wydarzenia byli przedstawiciele Rady Osiedla Jana III Sobieskiego i Marysieńki, która objęła festyn patronatem honorowym.

Na scenie głównej młodsi i starsi artyści pięknie zaprezentowali swoje talenty i umiejętności. Publiczność nagrodziła brawami występy grup tanecznych, prezentacje flamenco, solistów i zespoły wokalne, grupę małych flażolecistów oraz występ kabaretu. Na drugiej scenie w szkolnym Klubie Skrzynka publiczność obejrzała również przedstawienia w wykonaniu grup teatralnych szkoły podstawowej. Wyjątkowym punktem programu był przegląd piosenki patriotycznej, który był elementem szkolnych obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na scenie pięknie i z wielkim zaangażowaniem piosenki patriotyczne zaśpiewały niemal wszystkie klasy z licznym udziałem rodziców. Na festynowych barwnych stoiskach na uczestników czekały różne atrakcje: gry, zabawy, quizy, zadania zręcznościowe i plastyczne, zagadki, rozgrywki szachowe. Młodsze dzieci świetnie bawiły się na wielkiej dmuchanej zjeżdżalni i ściance wspinaczkowej. Cafe Rodzic oferowała wszystkim smaczne i zdrowe przekąski.

Na festynie nie mogło zabraknąć typowych i nietypowych konkurencji sportowych. Każdy mógł sprawdzić swoje możliwości strzeleckie oraz sprawność ogólną i specjalną w zadaniach przygotowanych przez szkółkę piłkarską. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa lekkiej atletyki. Zawodniczki klubu UKS DĄB Suchy Las wraz z trenerką poprowadziły kilka konkurencji dla młodszych i starszych uczestników festynu. Lekkoatletki zaprezentowały także ciekawy pokaz ćwiczeń na płotkach. Podczas imprezy odbył się również turniej ringo.

Festyn został zorganizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada w ramach programu Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało i dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Opiekę medialną zapewniło Radio Emaus, Przewodnik Katolicki, Misyjne Drogi oraz Portal Misyjne.pl

 

Dodaj komentarz