VI OTWARTA REGIONALNA PARAFIADA DEKANALNA I FESTYN RODZINNY- OBORNIKI 2018

Ojczyzna jest naszą Matką Ziemską. Polska jest Matką szczególną” JP II

Wydarzenia zrealizowane zostaną na terenie kompleksu boisk
Obornickiego Centrum Sportu, w Szkole Podstawowej Nr 2 oraz na pływalni Obornickiego Centrum Rekreacji.

Myślą przewodnią będą słowa patrona naszego miasta Świętego Jana Pawła II: „Ojczyzna jest naszą Matką Ziemską Polska jest Matką szczególną” , które pozwolą nam na godne uczczenie 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Nasz Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się w niedzielę 10 czerwca.

Impreza ma na celu zinegrowanie rodzin z Parafią i stworzenie możliwości spędzenia wspólnie czasu. Przygtowujemy wiele atrakcji m.in.: Koncert poezji i pieśni patryiotycznych, wspólny Polonez, konkursy i zabawy dla całych rodzin oraz indywidualne. Będzie możliwość zaopatrzenia się w książki o tematyce religijnej, będzie oprawa muzyczna, loteria, dziecięce koło fortuny, a także kawa, ciasto, grochówka i grill.

VI OTWARTA REGIONALNA PARAFIADA DEKANALNA – OBORNIKI 2018, odbędzie się 11 czerwca 2018 r.

Patronat honorowy nad Parafiadą objęli:

Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki,

Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP

Burmistrz Miasta i Gminy Oborniki – Pan Tomasz Szrama

Starosta Powiatu Obornickiego – Pan Adam Olejnik

Patronat Medialny nad Parafiadą objęli:

Przewodnik Katolicki

Nasze Oborniki

Organizatorem PARAFIADY jest Uczniowsko – Parafialny Klub Sportowy przy Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach przy współpracy z nauczycielami, Akcją Katolicką i wolontariuszami z LO w Obornikach.

W parafiadzie wezmą udział: dzieci ze szkoł podstawowych i młodzież z klas gimnazjalnych.Przewidziany jest też udział osób niepełnosprawnych.

Przedsięwzięcie rozpocznie się w kościele pw. św. Józefa Mszą św. o g. 8.45, po niej nastąpi uroczysty przemarsz na miejsce rywalizacji.

Zadanie obejmuje trzy płaszczyzny: STADION, TEATR i ŚWIĄTYNIA. Dzieci i młodzież rywalizować będą w różnych dyscyplinach sportowych oraz uczestniczyć w konkursach:

• Piosenki: Sacrosong

• Plastyczny: „”Ojczyzna jest naszą Matką Ziemską Polska jest Matką szczególną” Jan Paweł II

• Konkurs Symbole Narodowe – POCHWAL SIĘ SWOIM PATRIOTYZMEM

• Wiedzy: o Św. Janie Pawle II – Patronie naszego miasta

• Wiedzy: „100 lat Niepodległości”

Rywalizacja zostanie podsumowana pucharami, medalami, dyplomami, nagrodami książkowymi i słodyczami.

Parafiada ma przyczynić się do rekomendowania trybu życia w myśl zasady: „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. Ponadto ma na celu kształtowanie postaw zdrowego, chrześcijańskiego współzawodnictwa oraz zaszczepić w młodym pokoleniu miłość do Kościoła i naszej Ojczyzny.