XIV Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży w Płońsku

Dnia 25 maja i 03 czerwca, w pięknej scenerii i wyśmienitej pogodzie odbyła się Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży. Na cykliczną imprezę, organizowaną już po raz 14. pod patronatem Biskupa Płockiego Piotra Libery przybyło 700 dzieci i młodzieży z Diecezji Płockiej, Płońska i okolic.  Parafiada realizowana była według Triady Greckiej: świątynia, stadion i teatr. Parafialny Uczniowski Klub Sportowy MAKSYMILIAN przygotował następujące dyscypliny sportowe / piłka nożna, piłka plażowa i lekkoatletyka/ oraz  kulturalne /konkursy: muzyczny i plastyczny/. Na  miejscu byli dziennikarze następujących gazet: Płońszczak, Tygodnik Ciechanowski, Gość Niedzielny. Więcej informacji i zdjęć z imprezy na fb:maksymilianplonsk i www.maksymilian.plonsk.pl.

 

 

Dodaj komentarz