Rodzinne święto sportu – powitanie wakacji – 24/06/2018 Ostrowiec Świętokrzyski

24 czerwca 2018 roku w parku przy Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się
festyn – rodzinne święto sportu, który to został zorganizowany z okazji powitania wakacji 2018r. Impreza została zorganizowana przez
Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii świętego Michała w Ostrowcu Świętokrzyskim
przy współpracy   ze Stowarzyszeniem Parafiada w Warszawie.

Wspólne spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w kaplicy znajdującej się w Domu Ulgi w Cierpieniu Im. Jana Pawła II
w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Focha 5.

Pomimo deszczowej aury na festyn przybyła liczna grupa mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego oraz okolicznych miejscowości. Plac przy Hospicjum wypełnił się blisko 240 osobowym tłumem. W trakcie przelotnych opadów deszczu dzieci oraz ich najbliżsi chętnie uczestniczyli w konkurencjach zręcznościowy oraz konkursie plastycznym, które odbywały się pod zadaszonymi namiotami.

Po oficjalnym rozpoczęciu w parku przy Hospicjum na wszystkich czekały liczne atrakcje w tym bogaty program artystyczny. Zgromadzona publiczność gromkim aplauzem nagrodziła występy wokalno – muzyczne wokalistek z grupy Perły Ryszarda Góry. Duże wrażenie wśród najmłodszych zrobił program artystyczny przygotowany przez dzieci ze Szkoły z Pasją. Wielkim zainteresowaniem cieszył się też pokaz karate w wykonaniu klubu „Tsunami”, na zakończenie którego został przeprowadzony wspólny trening ostrowieckiej młodzieży wraz z zawodnikami klubu, co przyczyniło się do popularyzacji tego sportu.
W ramach integracji z osobami niepełnosprawnymi Wolontariusze przeprowadzili szereg konkurów i zawodów sportowych. Z okazji zbliżających się wakacji Akcja Katolicka przy współpracy z Leśnictwem Zwierzyniec z Ostrowca Świętokrzyskiego przygotowała konkurs plastyczno-przyrodniczy ”Wakacje z przyrodą”. Dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone licznymi upominkami, każdy z nich otrzymał ponadto miano „Młodego Leśnika”. Dzieci wraz z rodzicami licznie uczestniczyli w rodzinnych konkursach zręcznościowych, które tym razem odbyły się pod hasłem ”Niepełnosprawni też sprawni”. W myśl idei parafiadowej, „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało” zaangażowali się w zawody sportowe wydobywając z siebie całe pokłady energii. Celem była integracja lokalnego środowiska ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych oraz wyrobienie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu. 

 Najwięcej emocji wzbudził występ zespołu „Masters”, który poderwał publiczność do wspólnej zabawy. 

Najbardziej wyczekiwanym występem był program artystyczny przedstawiony przez finalistkę telewizyjnego programu
„The Voice of Kids”  Nelę Zawadzką
. Jej osoba w pełni odpowiada idei parafiady, gdyż łączy w sobie duszę artysty i sportowca. 

Dmuchańce zjeżdżalnia i zamek oraz malowanie twarzy to tylko niektóre z atrakcji proponowanych dzieciom. Licznie gromadziły najmłodszych. Duże wrażenie wywarły również niecodzienne wystawy rękodzieła przygotowane przez osoby niepełnosprawne. 

W tym roku patronat medialny nad imprezą objęły Radio Ostrowiec,  Lokalna TV, Gazeta Ostrowiecka oraz Wiadomości Świętokrzyskie.

Na wszystkich czekał bezpłatny, ciepły posiłek, a dla najmłodszych wata cukrowa oraz popcorn.

Cała impreza miała charakter bezpłatny i odbyła się dzięki wsparciu finansowym z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dodaj komentarz