Festyn Rodzinny w Bukownie

Festyn Rodzinny dla uczniów klas I- III

13 września 2018 roku na  obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej  nr 1 w Bukownie odbył się po raz szósty Festyn Rodzinny, który najliczniej zgromadził uczniów klas pierwszych wraz z rodzicami. Impreza zorganizowana była  przy współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie, współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W trakcie festynu gościliśmy sekretarza Miasta Bukowno oraz dyrektora SP 1 w Bukownie.
Celem imprezy było:

• zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli,
  • włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w zabawach,
  • upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia.

Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w rodzinnych konkurencjach sportowych takich, jak:

• strzał do bramki,
  • rzuty piłeczkami do kosza,
  • skoki na skakance,
  • rzuty woreczkami do obręczy,
  • skoki w dal.

Nie mogło zabraknąć również loterii fantowej, w której każdy los wygrywał oraz poczęstunku dla najmłodszych.

Dla najlepszych trzech rodzin przygotowano pamiątkowe statuetki.

Liczny udział rodzin – łącznie ponad 80 osób – udowodnił, że tego typu imprezy na stałe wpisały się w szkolny kalendarz.