Rodzinne Święto Sportu – Pożegnanie Wakacji 2018r. – Ostrowiec Świętokrzyski

23 września 2018r. – w niedzielne popołudnie w parku przy Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II
w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się festyn – rodzinne święto sportu – pożegnania wakacji 2018r.

Impreza została zorganizowana przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii świętego Michała
w Ostrowcu Świętokrzyskim przy współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada w Warszawie.

Cała impreza miała charakter bezpłatny i odbyła się dzięki wsparciu finansowym z Ministerstwa Sportu
i Turystyki. A jej głównym celem była integracja lokalnego środowiska ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych i niepełnosprawnych oraz propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu .

Zachmurzone niebo nie odstraszyło mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego oraz okolicznych miejscowości, którzy chętnie przybyli na plac przy ul. Focha 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Blisko 90 osobowa grupa chętnie uczestniczyła we wspólnych zabawach oraz konkursach pokazując że wolny czas można spędzać w aktywny sposób.

Wspólne spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w kaplicy znajdującej się w Domu Ulgi w Cierpieniu Im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Focha 5.

Po oficjalnym rozpoczęciu w parku przy Hospicjum na wszystkich czekały liczne atrakcje. „Na przełamanie pierwszych lodów” Wolontariusze zaprosili wszystkich do tańców integracyjnych. Następnie z programem artystycznym przygotowanym specjalnie na tę okazje wystąpili uczestnicy ze Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy pokazali że niepełnosprawność nie przeszkadza
w rozwijaniu talentów. Na uczestników festynu czekały liczne konkurencję sportowo – zręcznościowe zarówno indywidualne jak i grupowe. Wiele pozytywnych emocji dostarczyły takie konkurencje jak: „Bieg Drwala”, „Węzeł Przyjaźni” oraz „Kelner”. Okazją do pokazania talentu artystycznego był konkurs florystyczny „Wspomnienie Lata”. Wszyscy chętni mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie w ustawionym specjalnie na tę okazję namiocie paintballowym. Na zwycięzców czekały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Na wszystkich czekał bezpłatny ciepły posiłek oraz herbata a także pyszne wypieki: ciasta oraz bułeczki.

  

Dodaj komentarz