RAJD ROWEROWY w BUKOWNIE

 

 

 

 

 

BIAŁO-CZERWONY RAJD ROWEROWY

 

         W ramach świętowania Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości5 października 2018 roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie zorganizowali rajdrowerowy na trasie Bukowno – Podlesie – Pszeń – Bór – Bukowno. Sygnał do startu biało-czerwonemu peletonowi dał Burmistrz Miasta Bukowno Mirosław Gajdziszewski i Dyrektor Szkoły Mirosław Siudyka.

Uczestnicy rajdu złożyli hołd bohaterom i zapalili znicze pod obeliskiem ku czci Żołnierza Polskiego, tablicą pamiątkową w Podlesiu poświęconą Powstańcom Styczniowym oraz Legii Cudzoziemskiej i przy pomniku pacyfikacji Boru. Na zakończenie rajdu zapaliliśmy znicz pod Dębem Pamięci ku czci majora Jana Buchowieckiego znajdujący się na placu szkoły.

Podczas rajdu eskortowała nas policja z Bukowna, której serdecznie dziękujemy za pomoc.

W tym dniu przeprowadzono również grę dydaktyczną „Wyścig Niepodległości” opracowaną przez Stowarzyszenie Parafiada z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Gra jest połączeniem quizu wiedzy historycznej i popularnej kiedyś gry w „kapsle”. Uczniowie w nietypowy sposób mogli sprawdzić swoją wiedzę historyczną i dobrze się bawić w duchu zdrowej rywalizacji.

Dodaj komentarz