Turniej „Gramy dla Papieża” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dziadkowicach

21-23 października 2018 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dziadkowicach odbyła się już XI edycja Turnieju Piłki Siatkowej” Gramy dla Papieża. Rozgrywki są przeprowadzane w ramach uczczenia dnia papieskiego w szkole.

21 października grały zespoły w kategorii „ open”. A oto wyniki:
I miejsce – Absolwenci Bielsk Podlaski
II miejsce – NVT Żurobice
IIImiejsce- Dziadkowice

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dawid Kowalczuk, a najlepiej atakującym Przemysław Anasiński. Skład zwycięskiej drużyny: Przemysław Kuligowski, Adam Charytoniuk, Krzysztof Krawczyk, Dawid Kowalczuk, Damian Kondraciuk, Tomasz Karnaszewski.

22 października grały dziewczęta. I miejsce – LO Siemiatycze, II- miejsce Kleszczele, III miejsce – Dziadkowice

Skład wygranej drużyny: Katarzyna Michnowska, Natalia Tomczuk, Beata Przemycka, Julia Żebrowska, Julia Jermakowicz, Oliwia Łukasiuk, Aleksandra Łuba(najlepsza zawodniczka turnieju), Małgorzata Bobrowicz.
23 października grali chłopcy z gimnazjum: I miejsce Kleszczele, II miejsce Dziadkowice I, III miejsce Dziadkowice II. Skład drużyny Pawłowicz Oskar, Chilkiewicz Mateusz, Artemiuk Damian, Piekutin Jakub, Lange Karol, Rzewuski Rafał, Kowszuk Adrian.Najlepszym zawodnikiem turnieju został Oskar Pawłowicz.

Turniej był okazją do wspólnego spędzenia czasu, do integracji z reprezentacjami innych szkół oraz pozostałych zgłoszonych drużyn. Był to również czas przypomnienia sobie ważnych słów wypowiedzianych przez Papieża Jana Pawła II. Był to Turniej typu „open”, co oznacza, że impreza miała charakter otwarty (rodzinny).

Turniej zorganizował Klub Sportowy „ Sokoły” Dziadkowice, a partnerem było Stowarzyszenie Parafiada. Turniej zorganizowano m.in. ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronem medialnym był Kurier Podlaski.

Dodaj komentarz