IV Adwentowy Turniej Szachowy

15 grudnia 2018 roku Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Fidei” Węgrów zorganizował dla wszystkich chętnych Adwentowy Turniej Szachów Szybkich w ramach Imprez Regionalnych Stowarzyszenia Parafiada im. Kalasancjusza w Warszawie. Turniej został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zawodnikom oraz opiekunom zapewniono ciepły dwudaniowy posiłek, wodę oraz herbatę. Zawody rozegrano w dwóch grupach: razem dla średniozaawansowanych i zaawansowanych oraz dla początkujących.

Zwycięzców nagrodzono pucharami, medalami i dyplomami z podziałem na grupy wiekowe (10, 13, 18 lat i 65+)

Rywalizację dzieci początkujących rozegrano systemem rundowym dwukołowym. Wygrała Olga Michalczyk z kompletem punktów przed Lidią Kocon i Szymonem Jaworskim (wszyscy z Węgrowa).

Turniej A rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund tempem 25’ plus 5’’ (30 minut) na partię dla zawodnika. Turniej sędziował Waldemar Kulik – sędzia klasy państwowej.

W klasyfikacji OPEN zwyciężył Kakowski Wojciech przed Kukawskim Wiktorem i Żurawickim Jakubem. Puchar dla seniora 65+ otrzymał Bogdan Rychlik SCS Sokół Chorzów. Najlepszą zawodniczką została Aleksandra Żurawicka (rocznik 2007) przed Marianną Majewską (nie mogła wystartować w dwóch ostatnich rundach).

Na zdjęciu zawodnicy grupy początkującej z trenerem i sędzią głównym.

Dodaj komentarz