ROZGRYWKI PIŁKARSKIE ORZEŁ CUP 2018 – PODSUMOWANIE

Turnieje piłkarskie Orzeł CUP już na stałe wpisały się w kalendarz sportowy Siemiatycz i okolic. Przełom listopada i grudnia to piłkarskie święto dzieci , które co roku w siemiatyckiej hali gromadzi rzesze młodych adeptów futbolu. Nie inaczej  było i  w tym roku. Rozgrywki zostały zorganizowane w 3 kategoriach wiekowych: rocznik 2007, 2008, 2009, w dniach 17.11/24.11/01.12.2018. W Siemiatyczach gościliśmy zespoły z województw podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego, a były to: MOSiR Bielsk Podlaski, Brylant Bielsk Podlaski, Champion Biała Podlaska, Dezerter Siedlce, Puszcza Hajnówka, Jutrzenka Cegłów, Junior Białystok, Olimpia Zambrów, Pogoń Siedlce, Amplus Łuków, UKS Dobre, Ruch Wysokie Mazowieckie, Semp Siedlce, TOP54 Biała Podlaska, Pasja Hajnówka, Czarni Węgrów oraz gospodarze Orzeł Siemiatycze.

Liczby turniejowe są imponujące: 24 drużyny, ponad 300 zawodników, 84 mecze, ponad 200 goli.

We wszystkich turniejach grano systemem każdy z każdym. Turnieje były sędziowane przez profesjonalnych sędziów z Podlaskiego ZPN, a nad zdrowiem zawodników czuwała pielęgniarka. Turnieje miały odpowiednią oprawę muzyczną, a w uroczystych podsumowaniach turniejów brali udział przedstawiciele Rady Miasta Siemiatycze oraz Dyrektor MOSiR Siemiatycze.

Na naszych turniejach piłkarskich byliśmy świadkami przepięknych akcji i parad bramkarskich niekonwencjonalnych zagrań i śmiesznych kiksów, a przede wszystkim było mnóstwo pozytywnych emocji i wspaniałej zabawy, łez smutku i radości. Rywalizacja sportowa w duchu fair play była świetną formą spędzania czasu wolnego, dała możliwość dzieciom rozwijania swoich pasji, a rodzicom wspólnej integracji i pogłębienia więzi z dziećmi poprzez wsparcie i kibicowanie w rozgrywkach.

Integralną częścią każdego z trzech turniejów była prezentacja regionalnych wypieków. Rodzice przygotowywali ciasta, które na koniec turniejów mogli skosztować zawodnicy. Przepisy do ciast były dostępne podczas prezentacji dla każdego kibica.

Organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody dla uczestników: puchary dla najlepszych drużyn, medale,  dyplomy  i drobne upominki dla 24 drużyn, statuetki dla wyróżnionych sportowców.  W trakcie zawodów były również przygotowane posiłki dla zawodników.

Turnieje zostały zorganizowane przez KKS Orzeł Siemiatycze, partner – Stowarzyszenie Parafiada im.Św. Józefa Kalasancujsza. Turnieje odbyły się przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. Relacje z turniejów zamieszczono w Kurierze Podlaskim, portalu Podlasie24. Sponsorami nagród byli: Miasto Siemiatycze, Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach, MOSiR Siemiatycze oraz firmy prywatne. Informacje o turniejach były zamieszczone na stronie internetowej klubu, facebooku oraz telebimie w centrum miasta.

Szczegółowe wyniki turniejów:

r.2009 – 1m: Brylant Bielsk Podlaski, 2m: Orzeł Siemiatycze 3m: Semp Pogoń Siedlce

król strzelców: Dmitruk Jakub ( Orzeł Siemiatycze), najlepszy zawodnik: Łukaszuk Sebastian ( Btrylant Bielsk Podlaski),  najlepszy bramkarz: Zybertowicz Olaf ( Semp Pogoń Siedlce)

………………………………………………………………………………………………………………

r.2008 – 1m: Brylant Bielsk Podl. 2m: Orzeł Siemiatycze 3m: Junior Białystok

król strzelców: Dmitruk Jakub ( Orzeł Siemiatycze)  najlepszy zawodnik: Popik Paweł ( Brylant Bielsk Podlaski, najlepszy bramkarz: Chyliński Szymon ( Junior Białystok)

…………………………………………………………………………………………………………………..

r.2007 – 1m: Junior Białystok 2m:Amplus Łuków  3m: Brylant Bielsk Podlaski

król strzelców: Kozakowski Cezary  ( Łuków), najlepszy zawodnik: Wyszkowski Jakub ( Bielsk Podlaski) , najlepszy bramkarz: Perkowski Sebastian ( Junior Białystok)

1 myśl na temat “ROZGRYWKI PIŁKARSKIE ORZEŁ CUP 2018 – PODSUMOWANIE

Dodaj komentarz