IX Diecezjalny Turniej Szachowy „Nadziei Wielkanocnej”

IX Diecezjalny Turniej Szachowy Nadziei Wielkanocnej

Czeremcha 2019
dla dzieci do 10-ciu lat (rocznik 2009 i młodsi)

  1. CELE TURNIEJU:

– promocja szachów wśród najmłodszych dzieci

– integracja szkolnych środowisk szachowych

– uzyskanie lub podwyższenie kategorii szachowej

  1. TERMIN I MEJSCE ZAWODÓW:

23 kwietnia 2019 – wtorek, godzina 11.00

Zespół Szkolno–Przedszkolny w Czeremsze ul. Szkolna

III. ORGANIZATORZY:

Parafia rzymsko – katolicka p w. NMP Królowej Polski w Czeremsze

Diecezjalne Duszpasterstwo Sportu Diecezji Drohiczyńskiej

  1. PARTNERZY:

Stowarzyszenie „Parafiada” imienia św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie

Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie

  1. SPONSORZY:

Stowarzyszenie „Parafiada” imienia św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie

Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie

  1. UCZESTNICY:

– dziewczęta i chłopcy rok urodzenia 2009 i młodsi (do 10 lat)

 

VII. LICZBA RUND I TEMPO GRY

-6 rund systemem szwajcarskim z tempem gry 30 minut dla każdego zawodnika na całą partię,

– kolejność: suma pkt., Buchholz średni, Buchholz, liczba zwycięstw

VIII. SĘDZIOWANIE:

– Józef Flaziński, sędzia klasy państwowej

  1. NAGRODY:

– Puchary za miejsca I-III w klasyfikacji ogólnej oddzielnie chłopcy i dziewczęta,

– Medale w kategoriach oddzielnie chłopcy i dziewczęta:

do lat: 8,9,10.

– Dyplomy, książki, puzzle

VIII. ZGŁOSZENIA:

– zgłoszenia proszę przesyłać pod adres: http://chessarbiter.com/ lub kdomar@wp.pl

oraz w dniu turnieju do godz. 10.45

 

  1. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

– obowiązują aktualne przepisy Kodeksu Szachowego PZSzach.

– organizator zastrzega sobie prawo do niezbędnych zmian organizacyjnych

Zawodnik zapisując się do turnieju oraz opiekun małoletniego, zapisując dziecko do udziału w zawodach wyrażają zgodę na wykorzystanie danych osobowych i wizerunku uczestników przez organizatorów zgodnie z potrzebami organizacji i promocji zawodów.

  1. LAUREACI POPRZEDNICH EDYCJI:

2011 – Ola Lisiecka i Adrian Wudarski z Sarnak

2012 – Marianna Majewska („Fides” Węgrów) i Tomasz Świętochowski (Dobre)

2013 – Maria Zaborowska (Mińsk Maz.) i Piotr Sternik (Warszawa)

2014 – Szewczyk Malwina (MUKS Łomża) i Piotr Sternik (Warszawa)

2015 – Łaszczuk Zofia (MAZSzach W-wa) i Piotr Sternik (KSz Polonia Warszawa)

2016 – Karolina Pastuszko (UKS Czternastka Warszawa) i Jerzy Rzeńca (LKSz Lublin)

2017 – Jaszczuk Marek i Adrianna Staniewicz (MUKS Stoczek 15 Białystok)

2018 – Klara Szczotka (MUKS Stoczek 45 Białystok i Krzysztof Wojtacha  (Jagiellonia Białystok)

Dodaj komentarz