IV PIŁKARSKI MEMORIAŁ IM. OJCA JÓZEFA JOŃCA, SUBKOWY’2019.

Uczniowski Klub Sportowy Gminy Pelplin ” Tenisista ” Rudno był organizatorem IV Piłkarskiego Memoriału im. Józefa Jońca dla Dziewcząt i Chłopców, rozgrywanego w ramach imprez aktywizujących parafiad regionalnych. Celem głównym imprezy było uczczenie pamięci, tragicznie zmarłego pod Smoleńskiem, ojca Józefa Jońca-twórcy ruchu parafiadowego w Polsce. Na boiskach sportowych Zespołu Szkół w Subkowach spotkali się pasjonaci i pasjonatki piłki nożnej z parafii Subkowy, Gorzędziej, Wielkie Walichnowy, Gniew, Piaseczno, Wielki Garc, Pelplin i Nowa Cerkiew. Turniej poprzedziła Msza Święta odprawiona w Kościele p/w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w intencji tragicznie zmarłego Ojca Józefa i wszystkich uczestników rozgrywek parafiadowych. Podczas mszy i na otwarciu zaprezentował się zespół folklorystyczny z Piaseczna. Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, medale i nagrody rzeczowe.Dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek. Puchar za współzawodnictwo zespołowe trafił do Zespołu Szkół w Subkowach. Memoriał rozegrano dzięki funduszom otrzymanym z dotacji MSiT za pośrednictwem Stowarzyszenia Parafiada i od samorządów lokalnych: Starostwa i Gminy Subkowy. Nasze środowisko skutecznie podtrzymuje hasło Parafiady; „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało” i z rozszerzenie sportu na świątynię i teatr. Liczna grupa uczestników zmagań planuje wyjazd na 31 MPDziM w Warszawie od 07.07.2019-13.07.2019. Poniżej prezentujemy zdjęcia oddające przebieg Memoriału Ojca Józefa.

Dodaj komentarz