MEMORIAŁ ŚP OJCA JÓZEFA JOŃCA W DOMANOWIE- PAMIĘTAMY.

 

Dnia 10 kwietnia 2019 roku na parkiecie hali sportowej  Szkoły Podstawowej  im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie, odbył się IX Turniej Piłki Nożnej Halowej drużyn mieszanych, upamiętniający założyciela  Stowarzyszenia Parafiada – ŚP. Ojca Józefa Jońca, który zginął tragicznie 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem wraz z delegacją rządową oraz parą prezydencką na czele.

Memoriał sportowy poprzedzony został uroczystym złożeniem kwiaty i zniczy przy płycie upamiętniającej tragiczne wydarzenia                     z 10 kwietnia 2010 roku. Następnie po przejściu na halę sportową lokalnej szkoły można było rozpocząć turniej. Po uroczystym  wprowadzeniu drużyn w rytm hymnu Ligi Mistrzów UEFA Champions  Leaugue, ks. Krzyrztof Napiórkowski ( proboszcz parafii w Domanowie ) powitał zawodników i ich opiekunów.  Zarówno zawodnicy, trenerzy jak i cała społeczność szkolna uczciła pamięć 96 ofiar katastrofy smoleńskiej minutą ciszy oraz modlitwą za dusze zmarłych.

W turnieju wzięły udział zespoły reprezentujące szkoły podstawowe z ternu gminy Brańsk.  Po losowaniu rozpoczęto sportowe zmagania systemem ,, każdy z każdym”. W wyniku zaciętej rywalizacji wyróżniona została drużyna Złotka Domanowo oraz Chojewo, trzecie miejsce zajęła drużyna z Holinek, drugie drużyna z Domanowa natomiast pierwsze miejsce zajęli zawodnicy i zawodniczki z Mnia. Ogłoszeniu wyników towarzyszyły nie tylko gorące brawa, ale także liczne nagrody rzeczowe. Najlepsze trzy zespoły otrzymały puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy. W trakcie turnieju wyłoniono najlepszego strzelca zawodów, został  nim Bartosz Szpakowski ( Domanowo), natomiast najlepszą bramkarką  Wiktoria Szpakowska   (Złotka Domanow0 ). Nad prawidłowy przebiegiem imprezy czuwał ks. Krzysztof Dobrogowski. Sędzią główny zawodów była pani Monika Zalewska

Tradycyjne po wyczerpujących zmaganiach sportowych na wszystkich zawodników czekał gorący poczęstunek.

Dodaj komentarz