Festyn Rodzinny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czeremsze

Z okazji Dnia Rodziny w dniu 13 maja 2019 roku w naszej Placówce odbył się Festyn Rodzinny w którym uczestniczyły dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I-VIII wraz z III klasą gimnazjalną,

mający na celu propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia realizowany w ramach programu Parafiadowe Imprezy regionalne 2019 we współpracy ze stowarzyszeniem Parafiada im. św. Kalasancjusza w Warszawie przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Na imprezę przybyły całe rodziny: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo naszych dzieci i młodzieży, aby wspólnie się bawić, brać udział w różnych animacjach.

W tym roku dzień rodziny obchodziliśmy ze studiem Artystycznym „Anima”, które przeprowadziło liczne zabawy ruchowe. Animatorka sprawnie przeprowadzała konkurencje i zabawy z dziećmi, poprzez zabawy taneczne, konkursy integracyjne, zabawy zespołowe. Były to m.in. szalone samoloty, barwna łączka czy też bardziej znane lambada ciuchcia, tory przeszkód, przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną.

Po wesołych zabawach z animatorem dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce: zjeżdżalnia Klaun oraz dmuchany plac zabaw, z którego mogły korzystać zarówno młodsze dzieci jak i starsi uczniowie. Atrakcją Festynu była chodząca maskotka Poppy z filmu „Trolle” oraz pokaz wielkich baniek mydlanych. W kąciku kreatywnej zabawy dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi konstruktorzy, budując budowle z klocków konstrukcyjnych.

Po aktywnie spędzonym czasie z animatorami uczestnicy festynu udali się na posiłek propagujący zdrowy tryb życia.

Festyn wszedł na stałe do tradycji szkoły i dostarczył wszystkim, a szczególnie dzieciom niezapomnianych wrażeń. Powinien być organizowany każdego roku.

Dodaj komentarz