IX Diecezjalny Turniej Szachowy „Nadziei Wielkanocnej”

W dniu 23 kwietnia 2019 roku z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego odbył się w Czeremsze tradycyjny IX Diecezjalny Turniej Szachowy „Nadziei Wielkanocnej” dzieci do lat 10.
Turniej zgromadził 37 dzieci z 8 miejscowości: Białegostoku, Łomży, Szepietowa, Węgrowa, Czeremchy, Sarnak, Miedznej, Siemiatycz.
Zawody odbyły się na dystansie 6 rund, 30 minut na zawodnika systemem szwajcarskim. Sędziował Józef Flaziński z Sokołowa Podlaskiego.
Cały turniej już po raz drugi, a także w kategorii do lat 9 zwyciężył Krzysztof Wojtacha reprezentujący Klub Szachowy „Jagiellonia” Białystok. Wśród dziewcząt i w kategorii do lat 8 zwyciężyła Maria Szamełko reprezentująca Klub Szachowy „Maraton” Łomża.
W kategorii do lat 9 zwyciężyła Zuzanna Roszkowska reprezentująca Klub Szachowy „Jagiellonia” Białystok. Natomiast do lat 10 Antonina Chromiec z Sarnak.
Wśród kategorii chłopców do lat 8 wygrał Fabian Żałobiński reprezentujący Klub Szachowy „Jagiellonia” Białystok. W kategorii do lat 10 zwyciężył Piotr Jaszczuk reprezentujący Klub Szachowy „Jagiellonia” Białystok.
Dziękujemy sponsorom: Ministerstwu Sportu i Turystyki, Stowarzyszeniu św. Józefa Kalasancjusza „Parafiada” z Warszawy, Bankowi „Nest Bank” z Białegostoku.
Dziękujemy Pani Dyrektor Joannie Gnadowskiej za udostępnienie sali do gry. Janowi Stańczykowi, Monice Aleksiejuk, Milenie Ptasznik, Grzegorzowi Czech, Anecie Niczyporuk, Józefowi Flazińskiemu.
Na jubileuszowy X Turniej Szachowy „Nadziei Wielkanocnej” zapraszamy za rok.