PARAFIADA REGIONALNA OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 2019

W myśl greckiej TRIADY „Stadion, teatr, świątynia” w dniach 23 – 26 maja 2019 roku po raz 18 zorganizowana została  Parafiada Regionalna w Ostrowcu  Świętokrzyskim. Gromadząc przy tym całe rodziny i zbliżając do Boga.
Pierwszego dnia – 23 maja w zawodach sportowych udział wzięli uczniowie szkół podstawowych. Dzieci rywalizowały w kilku konkurencjach sportowych, m.in. „sadzenie ziemniaka”, biegi czy mecz piłki nożnej.
Drugi dzień Parafiady – 24 maja upłynął przy dźwiękach pieśni Maryjnych.
Zorganizowany Przegląd Pieśni Maryjnej i Piosenki o Matce zintegrował tym razem osoby niepełnosprawne.
Trzeciego dnia wszyscy spotkali się na wspólnej Eucharystii, a potem na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. Uczestnicy Parafiady podziwiać mogli występy artystyczne  zespołów, tj. „Bawim”, „Champion” oraz „Kapela Sołtysa z Wąchocka” -stolicy dobrego humoru,  a także zabytkowe samochody i motocykle.
Kilkadziesiąt dzieci wzięło udział w konkursie plastycznym „Portret Matki „oraz w warsztatach rękodzielniczych.
Posmakować można było lokalne przysmaki.
Festyn zakończył się wspólną zabawą.