PARAFIADA REGIONALNA OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 2019

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii św. Michała w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz ze Stowarzyszeniem Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza z Warszawy zapraszają do udziału
Parafiadzie Regionalnej 2019 r.

Impreza ta zostanie zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu
Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego do udziału w Regionalnej Parafiadzie, która odbędzie się w dniach 23 – 26 maj 2019 roku.

Rozgrywki sportowe oraz zmagania artystyczne zakończą się wspólnym  festynem rodzinnym, który odbędzie się
26 maja 2019 r. w Parku przy Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II
w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Focha 5.

Wszystkich zapraszamy na godzinę 15.00 do Kaplicy w Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim na mszę świętą i wspólną modlitwę, która rozpocznie niedzielne spotkanie.

W programie imprezy:

23 maj 2019r. – czwartek godzina 10.00

Miejsce Boisko szkolne – Zespół Edukacyjno – Przedszkolny Szkoła z Pasją w Ostrowcu Świętokrzyskm, przy ul. Focha 3

Zawody sportowe dla uczniów szkół podstawowych z Ostrowca i okolicznych miejscowości. Dzieci będą rywalizować zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i grach zespołowych będą to m. in. rzut ringo do celu, rzut woreczkami do celu, tor przeszkód, bieg sztafetowy, „sadzenie ziemniaków“ oraz mecz piłki nożnej.  Na zakończenie odbędzie się uroczysta dekoracja zwycięzców oraz wspólny posiłek.

24 maj 2019r. – piątek godzina 10.00

Miejsce – Sala Teatralna w Domu MICHAEL przy ul. Okólnej 19 w Ostrowcu Świętokrzsykim
Przegląd Pieśni Maryjnej i Piosenki o Matce 2019 r.

Każdy z uczestników zaprezentuję dwa utwory: pieśń Maryjną oraz piosenkę o Matce. Na wszystkich uczestników czekają dyplomy i upominki oraz poczęstunek.

26 maj 2019r. godz. 15.00

Miejsce: Park przy Dom Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Focha 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim

15.00 – Msza Święta

15.45 – Festyn sportowo – rekreacyjny

– występ laureatów Przeglądu Pieśni Maryjnej i Piosenki o Matce,

– W czasie imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny „Portret Matki“, jaki został zorganizowany
w III kategoriach wiekowych tj. 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat.

– rozgrywki sportowe angażujące całe rodziny

– darmowe atrakcje dla najmłodszych w tym basen kulkowy, malowanie twarzy, wata cukrowa

– ZUMBA wspólna zabawa pod przewodnictwem wykwalifikowanego instruktora

– wystawa motocykli- spotkanie z miłośnikami motocykli

– wystawa pojazdów zabytkowych

– warsztaty rękodzielnicze

– gastronomia

Udział w imprezie ma charakter bezpłatny. Zapraszamy wszystkich spragnionych dobrej zabawy!!!