RELACJA Z FESTYNU Z OKAZJI DNIA DZIECKA W DOMANOWIE

W niedzielę 19 maja w Domanowie, przy wyśmienitych humorach oraz ,, zamówionej ” słonecznej pogodzie, odbył się festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem regionalnym była parafia p.w. św. Doroty D.M. w Domanowie (diecezja drohiczyńska), a organizatorem ogólnopolskim Stowarzyszenie Parafiada.

Imprezę , którą współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki , zainaugurowała Msza Święta w kościele parafialnym o godz. 12.00, po zakończeniu której odbyła się uroczysta Procesja Fatimska ulicami Domanowa, zakończenie której odbyło się na terenie Szkoły Podstawowej w Domanowie. Wszystkich powitał ksiądz proboszcz Krzysztof Napiórkowski oraz dyrekcja szkoły Pani Ewa Zawadzka. Wszystkim festynowiczom został przedstawiony szczegółowy program imprezy regionalnej po którym zaproszono wszystkich na wspólne grillowanie. W międzyczasie rozpoczęto rekrutację do rozgrywek w tenisa stołowego i badmintona. Następnym punktem festynu był przygotowany przez dzieci  montaż słowno-muzyczny dedykowany rodzicom.

Na festyn przybyło ok. 560 osób reprezentujących lokalne szkoły podstawowe i gimnazjalne, ale nie tylko, ponieważ festyn, jako impreza otwarta, zgromadził zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców okolicznych wsi i miasteczek, na których także czekało wiele atrakcji z nagrodami i niespodziankami. Konkursy, gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, tj. skoki przez linę, kręcenie kołem hula-hop, biegi wahadłowe między przeszkodami, przeciąganie liny przez rodziny, badminton, chód na szczudłach to tylko nieliczne, niekonwencjonalne konkurencje sportowe, jakie przygotowali organizatorzy. Wyjątkową zabawą okazała się gra w piłkę nożną na ,, na dmuchanym boisku „.  Na hali gimnastycznej  rozpoczęto rozgrywki w tenisa stołowego. Rywalizację prowadzono w kategorii open kobiet i mężczyzn, klas VII, VIII SP i gimnazjum, klas V- VI SP oraz klasy IV i  młodsze oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

Dla najmłodszych uczestników festynu zorganizowano ,,Kącik Maluszka”, gdzie pod fachową i troskliwą opieką dzieci radośnie spędziły niedzielne popołudnie.

Dmuchane palce zabaw, wata cukrowa, popcorn, lody, loteria fantowa, ,, książka za 1 zł”  oraz Muzeum Żywych Figur to dodatkowe atrakcje, jakie czekały uczestników festynu w tym wyjątkowym dniu.

Całodzienny festyn zakończył się nabożeństwem majowym (godz. 18.00), po którym nastąpiło podsumowanie imprezy oraz wręczenie medali, nagród, dyplomów oraz podziękowań.

Dodaj komentarz