XI Parafiada Regionalna w Bukownie

XI PARAFIADA REGIONALNA W BUKOWNIE ZAKOŃCZONA.

W dniach 13 – 19 maja 2019 roku  w Bukownie odbyła się XI Parafiada Regionalna.  której głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1, wspomagana przez Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Andrzeja Boboli, Centrum Kultury oraz Urząd Miejski. Nasza Parafiada włączona jest w tegoroczne współzawodnictwo parafiadowe. Ogólnopolskim koordynatorem programu jest Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza            z Warszawy. Realizacja tego programu jest możliwa dzięki współpracy i dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki

Honorowe patronaty nad tegoroczną Imprezą sprawowali;

Biskup Diecezji Sosnowieckiej ks. Grzegorz Kaszak,

Małopolski Kurator Oświaty mgr Barbara Nowak,

Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Sosnowieckiej ks. Michał Borda,

Proboszcz Parafii Andrzeja Boboli ks. Wojciech Tkacz,

Burmistrz Miasta Bukowno mgr inż. Mirosław Gajdziszewski

To święto wiary, kultury i sportu zgromadziło ogromną rzeszę młodzieży.                           W tegorocznej parafiadzie wzięli udział  uczniowie szkół podstawowych i ostatnich oddziałów gimnazjów. Reprezentanci placówek oświatowych z terenu Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Jerzmanowic, Katowic, Wolbromia, Łobzowa, Sławkowa, Żurady i oczywiście Bukowna rywalizowali, realizując parafiadową triadę-stadion-teatr-świątynia.

Parafiadę rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, z udziałem uczestników i wolontariuszy. W kolejnych dniach odbyły się Regionalny Konkurs Wiedzy Biblijnej, Konkurs Wiedzy Historycznej, Konkurs „Rusz głową”, konkursy wokalne: „Sacro Song”, „Muzyka moim życiem” oraz zawody sportowe. Dodatkowo zorganizowano Turniej siatkówki 18+, zawody pływackie, rajd rowerowy „ W hołdzie Janowi Pawłowi II, pieszy rajd na Diablą Górę, Dzień Rodziny „ Z mamą, tatą fajnie jest”.

Ważnym wydarzeniem podczas XI Parafiady było posadzenie w obecności dyrektora wydziału katechetycznego, proboszcza parafii i dyrektora szkoły Jubileuszowego Drzewka  z okazji 20. rocznicy pobytu Jana Pawła II w diecezji sosnowieckiej.

Miło nam poinformować, iż tegoroczną XI Parafiadę Regionalną w Bukownie wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie. Gratulujemy. Do zobaczenia za rok.