Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dziadkowicach

W ubiegłą niedzielę 2 czerwca, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dziadkowicach odbył się po raz kolejny Festyn Rodzinny organizowany przy udziale Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza oraz dzięki wsparciu finansowym Urzędu Gminy w Dziadkowicach jak również Parafii pw. Trójcy Św. w Dziadkowicach.

Pogoda nam dopisała więc zgromadziło się wielu naszych uczniów wraz z rodzicami i rodzeństwem oraz absolwentów. Zgodnie z tradycją lat poprzednich wszyscy bawili się na sportowo uczestnicząc w różnorodnych konkurencjach. Można było spróbować swoich sił w piłce nożnej, piłce siatkowej plażowej oraz w wieloboju strzeleckim „Złota Dziewiątka”. Sportowej rywalizacji towarzyszyły także występy wokalne i taneczne uczniów naszej szkoły. Wystąpili nasi najmłodsi uczniowie z punktu przedszkolnego w koncercie „Dzieci rodzicom”, szkolny zespół taneczny „Max Dance”, zespół muzyczny „The Best Trio” i inni uzdolnieni uczniowie.
Ze swoimi stoiskami przyjechała do nas Policja, Straż Graniczna oraz Straż Pożarna.

Można też było zmierzyć swój wskaźnik masy ciała- BMI, ciśnienie oraz zbadać swój wiek biologiczny dzięki uprzejmości Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Siemiatyczach i szkolnej pielęgniarki. Młodsze dzieci bawiły się znakomicie na przygotowanych dmuchańcach, skorzystały z różnych stoisk pełnych atrakcji.

Wszyscy uczestnicy festynu wzięli udział w turnieju wiedzy „Wschód – Zachód” na temat naszej gminy i parafii.
W organizację festynu zaangażowali się wszyscy nauczyciele i obsługa szkoły, proboszcz ks. Jan Krasowski, wójt gminy Dziadkowice pan Antoni Brzeziński oraz młodzież szkolna.

Wyżej wymienionym oraz sponsorom bardzo dziękujemy!

Dodaj komentarz