Parafiada Archidiecezji Krakowskiej

W dniach 8-9-10.06.2019 r. na obiektach sportowych PKS Jadwiga odbyła się XVIII Parafiada Archidiecezji Krakowskiej

W piątek 8 czerwca wieczorem odbył się koncert zespołu Niemagotu. Bawiliśmy się świetnie wielbiąc Boga.

W sobotę odbywały się gry i zabawy dla najmłodszych,  (duzi też chętnie brali w nich udział). Wiele radości sprawiły wielkie bańki mydlane oraz malowanie twarzy – nieustanna kolejka.

Jednocześnie w salach na plebanii odbywały się warsztaty plastyczne oraz questing.

W niedziele rozpoczęliśmy o godz. 11.00 uroczystą Mszą Świętą, którą w intencji wszystkich uczestników Parafiady sprawował ks. Prałat Jan Dziasek.

Po Mszy Świętej rozpoczęły się zmagania sportowe w piłce nożnej, piłce siatkowej, taekwondo oraz w ringo.

Andegaweński Poczet Rycerski przez cały dzień towarzyszył uczestnikom Parafiady przybliżając życie św. Jadwigi oraz jej wojów.

Podczas całodziennych zmagań  na boiskach, trawie oraz w salach działała kawiarenka, gdzie można było posilić się słodkim co nieco. I tym razem daliśmy radę  i trudny dzień zmagań zakończyliśmy wręczeniem medali, nagród oraz dyplomów.