Relacja z Festynu Sportowo-Rekreacyjnego „Żegnaj Szkoło -Witajcie Wakacje”

Jak co roku wszyscy uczniowie czkają na zakończenie nauki i upragnione wakacje.  W związku z tym zorganizowano Festyn „Żegnaj szkoło-witajcie wakacje” w dniu 17 czerwca 2019 r w ramach ogólnopolskiego programu  „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało” koordynowanego przez Stowarzyszenie Parafiada w Warszawie. Zgodnie z założeniami programu Festyn rozpoczął się mszą świętą za dusze tragicznie zmarłego ucznia Liceum – Jakuba Ciołka. Msza odbyła się w holu LO Pijarów w Krakowie.

Po Mszy Świętej, koło godziny 9.30 młodzież szkolna udała się do parku, gdzie zostały przygotowane rozgrywki sportowe i scenki z I pomocy.
W zawodach wzięło udział 26 drużyn uczniowskich.W skład każdej drużyny wchodziła 4 osobowa drużyna mieszana.

Odbyły się następujące konkurencje:

1. 6 konkurencji sprawnościowych z udzielania I pomocy przy:
  • ranach
  • ciała obce wbite w ciało (szkło w dłoni)
  • krwotokach
  • skaleczeniach
  • zawał serca, zabiegi resuscytacyjne na fantomie
  • prawidłowe wezwanie pogotowania ratunkowego w różnych językach do wypadku
  1. 7 konkurencji sprawnościowo – sportowych:
  • bieg przez płotki
  • rzut kaloszem na odległość
  • transport osoby poszkodowanej
  • rzuty piłeczkami do ruchomego celu
  • małpi gaj
  • ziemniaki w wodzie
  • skoki na skakance

Dodatkową atrakcją był Pokaz Straży Miejskiej.

Zawody zakończyły się o godzinie 13. 30 rozdaniem nagród a następnie  wszyscy uczestnicy mogli się poczęstować pyszną kiełbaską z grilla w szkolnym parku przy pięknej pogodzie.