VII OTWARTA REGIONALNA PARAFIADA DEKANALNA OBORNIKI AD 2019

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi”

Myślą przewodnią Parafiady będą powyższe słowa patrona naszego miasta św. Jana Pawła II, z Jego pierwszej papieskiej pielgrzymki do Polski w 1979r.

Patronat nad Parafiadą objęli:

Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP;

Burmistrz Miasta i Gminy Oborniki – Pan Tomasz Szrama;

Starosta Powiatu Obornickiego – Pani Zofia Kotecka.

Patronat Medialny:

Przewodnik Katolicki;

Nasze Oborniki.

Parafiada odbędzie się 11 czerwca 2019 r. w Obornikach, na terenie kompleksu boisk Obornickiego Centrum Sportu, pływalni Obornickiego Centrum Rekreacji
i w Szkole Podstawowej Nr 2 w Obornikach.

Przedsięwzięcie rozpoczynie się w kościele pw. św. Józefa Mszą św. o g. 8.45, po niej nastąpi uroczysty przemarsz na miejsce realizacji zadania.

W parafiadzie wezmą udział reprezentacje poszczególnych parafii, uczniowie szkół podstawowych oraz Zespołu Szkół Specjalnych.

Zadanie obejmuje trzy płaszczyzny: STADION, TEATR i ŚWIĄTYNIA.

Dzieci i młodzież rywalizować będą w różnych dyscyplinach sportowych oraz uczestniczyć w konkursach:

• piosenki: Sacrosong.

• plastycznym:„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”

• konkursach wiedzy: o św. Janie Pawle II – Patronie naszego miasta oraz o parafiach naszego Dekanatu.

• konkursie – SUPER KIBICE.

Rywalizacja zostanie podsumowana pucharami, medalami, dyplomami, nagrodami książkowymi i słodyczami.

Organizatorem PARAFIADY jest Uczniowsko – Parafialny Klub Sportowy przy Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach. Klub cieszy się CERTYFIKATEM PARTNERSTWA Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza z siedzibą w Warszawie, które prowadzi własny program edukacyjno – wychowawczy ( www.parafiada.pl ).

Parafiada ma przyczynić się do rekomendowania trybu życia w myśl zasady: „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. Ponadto ma na celu kształtowanie postaw zdrowego, chrześcijańskiego współzawodnictwa oraz zaszczepić w młodym pokoleniu miłość do Polski, naszej Ojczyzny. Nasza PARAFIADA to jednocześnie eliminacje do 31 Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie.