Wakacyjny Biwak Rodzinny

   

 

Wakacyjny Biwak Rodzinny

Z 2 na 3 sierpnia bieżącego roku MOK Bukowno zorganizował Wakacyjny Biwak Rodzinny. Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki finansowemu wsparciu partnerów: Stowarzyszenia Parafiada im.św J.Kalasancjusza i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pogoda dopisała, co było bardzo istotne w przypadku imprezy plenerowej z nocowaniem pod gołym niebem. Każdy zgłoszony uczestnik-obozowicz musiał zapatrzyć się w namiot oraz wszelki niezbędny ekwipunek obozowy. Na trawie tuż obok amfiteatru MOK rozbito w sumie 11 namiotów.

W programie przewidziano możliwość zdobywania różnorodnych sprawności polowych przez najmłodszych uczestników biwaku. Każdy obozowicz mógł uzyskać pieczątkę za zdobycie sprawności: przyjaciela przyrody, znawcę zwierząt, kuchcika, ognika, dzielnego sanitariusza, akrobatę, najlepszego tropiciela i nieustraszonego obozowicza. Po wykonaniu zadań zaprosiliśmy wszystkich na wieczorne harce czyli zabawy integracyjne z animatorami przy muzyce. Po chwili szaleństw odbyło się biesiadowanie przy ognisku i wspólne pieczenie kiełbasek. Kolejnym punktem biwaku było spotkanie

z gościem specjalnym Tomaszem Mólem z Nadleśnictwa Olkusz. Leśniczy jak zwykle przygotował ciekawą prezentację. Tym razem były to zdjęcia i ujęcia z kamery w lesie nocą. Uczestnicy mieli niebywałą okazję zobaczyć nocne życie dzikich zwierząt. Na tym się jednak nie zakończyło, gdyż przed ciszą nocną (opóźniająca się co nieco), wyświetlono bajkę animowaną. Reszta nocy upłynęła bez większych zakłóceń, natomiast po 7.30 wszystkich obozowiczów obudziła hałaśliwa pobudka zapraszająca do wspólnego śniadania. Ostatnim punktem programu było wręczanie dyplomów, medali oraz losowanie biwakowych gadżetów.

Mamy nadzieję, że taki rodzaj aktywnego wypoczynku dla wielu stał się niezapomnianą przygodą i zechcą uczestniczyć w nim już za rok.

Dodaj komentarz