Festyn na pożegnanie wakacji.

FESTYN RODZINNY  DLA NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW I ICH RODZIN.

14 września 2019 roku na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bukownie odbył się festyn rodzinny dla najmłodszych uczniów i ich rodzin. Impreza zorganizowana była  przy współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie, współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci, nauczycieli, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniach i zabawach oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia.

Od początku zabawy dzieci miały możliwość korzystania z wielu atrakcji. Tych standardowych –boiska szkolnego, ale także z bardziej niecodziennych – na przykład malowania twarzy, do których  ustawiła się długa kolejka, jak i „czarowania” postaci z balonów. Jednak na początku wszystkich uczestników zaproszono do wspólnej zabawy.

Następnie odbyły się zawody sportowe, w których udział brały całe rodziny.  Jako pierwsi wystartowali chętni w skokach przez skakankę na czas. Kolejnymi konkurencjami były: bieg w workach, skok w dal z miejsca, rzuty do celu oraz strzały na bramkę. Niewątpliwie atrakcją festynu okazał się dmuchany zamek – zjeżdżalnia, na którym najmłodsi bawili się wyśmienicie. Oczywiście zadbano też o odpowiedni posiłek dla sportowców.  Przygotowano grill, z którego można było zjeść smaczną kiełbasę.

Festyn rodzinny okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki współpracy  i zaangażowaniu wielu ludzi udało się go zorganizować z wieloma atrakcjami. Podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację festynu.

 

Wyniki klasyfikacji generalnej przedstawiają się następująco:

I miejsce –  Szymon Matczak z tatą,

II miejsce – Hubert Antkowiak  z tatą

III miejsce –  Julita Sikora z mamą.

Zwycięzcy otrzymali statuetki.

Ponadto wyróżniono uczestników poszczególnych konkurencji.

Medale odebrali: Ignacy Matuszewski, Miłosz Jedynak, Ola Masłowska, Dawid Sargysan, Emilia Szakała, Wiera Karcz,  Anna Micuła, Szymon Matczak, Hubert Antkowiak oraz Julita Sikora.

                                                                 A.Karcz, J. Oleś, B. Wójcik

 

Dodaj komentarz