IX Piknik Rodzinny „Zadbajmy o uśmiech dziecka” w SP im. Jana Pawła II w Prostyni

31 sierpnia 2019r. w ostatni dzień wakacji na boisku przy Szkole Podstawowej w Prostyni dorośli zadbali, aby uśmiechy zdobiły twarze dzieci. IX Piknik Rodzinny „Zadbajmy o uśmiech dziecka” został zorganizowany przez Radę Pedagogiczną pod kierunkiem dyrektor Ewy Szymanik oraz Radę Rodziców. Honorowy patronat nad piknikiem objęła pani Bożena Kordek wójt gminy Małkinia Górna. Na uroczystość plenerową przybyli również zaproszeni goście.

Słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na dmuchanych zjeżdżalniach. Można było również popływać na łódeczkach. Jeśli ktoś potrzebował dodatkowo się schłodzić, mógł skorzystać z zalet kurtyny wodnej rozstawionej przez strażaków z OSP Prostyń. Dociekliwi sprawdzali, jak wygląda radiowóz policyjny i nowy wóz strażacki.
W kąciku dla najmłodszych, dzieci pod opieką rodziców doskonaliły swoje umiejętności manualne i plastyczne. Niektórzy decydowali się na ostatni wakacyjny tatuaż i makijaż. Inni sprawdzali swoje talenty wokalne lub rozwiązywali kalambury.
W Prostyni nie mogło zabraknąć przeciągania liny. W tej konkurencji sprawdzali się nie tylko najmłodsi, ale również zaproszeni goście.
Dla wzmocnienia organizmu można było skosztować świeżych soków i koktajlów owocowo- warzywnych przygotowywanych na miejscu przez organizatorów.
Każde dziecko, które przyniosło samodzielnie wykonanego motylka, otrzymało nagrodę oraz bezpłatny karnet na smakołyki : bigos, kiełbaskę, ciasto, lody i napój, przygotowane przez Radę Rodziców.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli przygotować tę imprezę: rodzicom, nauczycielom, Ochotniczej Straży Pożarnej z Prostyni , policjantom z komisariatu w Małkini Górnej oraz sponsorom. Przedsięwzięcie współfinansowało stowarzyszenie „Parafiada”, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Rada Rodziców oraz sponsorzy.

Dodaj komentarz