TURNIEJE PIŁKARSKIE ORZEŁ CUP 2019 – PODSUMOWANIE

TURNIEJE  PIŁKARSKIE ORZEŁ CUP 2019  – PODSUMOWANIE

                             

Turnieje piłkarskie Orzeł CUP 2019 przeszły do historii. To niezwykłe wydarzenie sportowe po raz kolejny zgromadziło mnóstwo młodych piłkarzy oraz ich rodziców w hali sportowej MOSiR Siemiatycze. Rozgrywki zostały zorganizowane w 2 kategoriach wiekowych: rocznik 2009/ 2008 oraz 2011/2010 w dniach 17.11.2019 oraz 30.11.2019. W Siemiatyczach gościliśmy zespoły z województw podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego, a były to: Narew Choroszcz, AP Sokołów Podlaski, UKS Perlejewo, Talent Białystok, MOSiR Bielsk Podlaski, Brylant Bielsk Podlaski, Champion Biała Podlaska, Junior Białystok, Olimpia Zambrów, Amplus Łuków, Ruch Wysokie Mazowieckie, TOP54 Biała Podlaska, Skorpion Kalnica, Cresa Siemiatycze, Pasja Hajnówka, OSiR Hajnówka, DAF Łuków oraz gospodarze Orzeł Siemiatycze.

Liczby turniejowe są imponujące: 20 drużyn, ponad 200 zawodników, 60 meczów, ponad 200 goli.

W  turniejach grano systemem każdy z każdym w grupach, a następnie systemem pucharowym. Każdy zespół rozegrał po 6 meczów.  Turnieje były sędziowane przez sędziów z Podlaskiego ZPN, a nad zdrowiem zawodników czuwała pielęgniarka. Turnieje miały odpowiednią oprawę muzyczną, a w uroczystych podsumowaniach turniejów brali udział przedstawiciele Rady Miasta Siemiatycze oraz Dyrektor MOSiR Siemiatycze, a także prezes Podlaskiego ZPN

Turnieje stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Zawodnicy prezentowali świetne wyszkolenie techniczne oraz ogromne zaangażowanie i wolę walki. Było mnóstwo emocji, wspaniałej zabawy, a temu wszystkiemu towarzyszyła sportowa atmosfera. Rywalizacja w duchu fair play była świetną formą spędzania czasu wolnego, dała możliwość dzieciom rozwijania swoich pasji, a rodzicom wspólnej integracji i pogłębienia więzi z dziećmi poprzez wsparcie i kibicowanie w rozgrywkach..

Organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody dla uczestników: puchary dla najlepszych drużyn, medale,  dyplomy  i drobne upominki dla 20 drużyn, statuetki dla wyróżnionych sportowców.  W trakcie zawodów były również przygotowane posiłki dla zawodników.

Turnieje zostały zorganizowane przez KKS Orzeł Siemiatycze, partner – Stowarzyszenie Parafiada im.Św. Józefa Kalasancujsza. Turnieje odbyły się przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. Relacje z turniejów zamieszczono w Kurierze Podlaskim, portalu Podlasie24. Sponsorami nagród byli: Miasto Siemiatycze, Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach, MOSiR Siemiatycze oraz firmy prywatne. Informacje o turniejach były zamieszczone na stronie internetowej klubu, facebooku oraz telebimie w centrum miasta.

Szczegółowe wyniki turniejów:

r.2008/2009 – 1m: Brylant Bielsk Podlaski, 2m: Orzeł Siemiatycze 3m: Narew Choroszcz

król strzelców: Levy Jacob  ( Talent Białystok), najlepszy zawodnik: Kucharczyk Dominik (
Orzeł Siemiatycze),  najlepszy bramkarz: Falkowski Gabriel ( Brylant Bielsk Podlaski) …………………………………………………………………………………………………

r.2011: 1m – AP Sokołów Podlaski, 2m – Junior Białystok, 3m – DAF Łuków

król strzelców: Tymiński Marcel ( DAF Łuków), najlepszy zawodnik: Strąk Ksawery ( AP Sokołów Podlaski), najlepszy bramkarz: Kuklicz Aleksander ( Junior Białystok)

 

Dodaj komentarz