Sportowy świat Minecraft’a”- Rodzinne Święto Sportu

Fundacja Oświatowa im.ks Stanisława Konarskiego 21.08.2020 roku zorganizowała Rodzinne Święto Sportu „Sportowy świat Minecraft’a”, który został dofinansowany z środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu  „Parafiadowe Imprezy Regionalne” Stowarzyszenia Parafiada.

Festyn odbył się na terenie Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów w Krakowie, trwał 6 godzin i zgromadził 50 uczestników. Zgodnie z planem impreza rozpoczęła się od przywitania gości i modlitwy. Następnie dzieci zostały wprowadzone w świat Minecraft’a i  uczestniczyły w krótkim treningu ogólnorozwojowym. W końcu przyszedł czas na zawody- dzieci w swoich drużynach wzięły udział w konkurencjach sportowych oraz konkursie plastycznym. W międzyczasie przygotowany został poczęstunek dla uczestników zawodów i ich rodziców.  Po posiłku przyszedł czas na zajęcia ogólnorozwojowe  oraz animacje, które utrzymane były w klimacie Minecraft’a, a także mecz piłki nożnej. Nasze rodzinne święto zostało zakończone  ogłoszeniem wyników, oraz rozdaniem pamiątkowych nagród.

Jesteśmy przekonani, że dzięki wprowadzeniu dzieci w świat jednej z ich ulubionych gier, wprowadzeniu elementu rywalizacji, modlitwy i sztuki, spotkanie to pozostanie na długo w ich pamięci.

Dodaj komentarz