Zakończenie wakacji- sportowa podróż

Fundacja Oświatowa im.ks Stanisława Konarskiego 28.08.2020 roku zorganizowała Rodzinne Święto Sportu „Zakończenie wakacji- sportowa podróż”, który został dofinansowany z środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu  „Parafiadowe Imprezy Regionalne” Stowarzyszenia Parafiada.

Festyn odbył się na terenie Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów w Krakowie, trwał 6 godzin i zgromadził 50 uczestników w tym 36 dzieci.

Zgodnie z planem impreza rozpoczęła się od przywitania gości, modlitwy i zabaw integracyjnych. Następnie dzieci zostały wprowadzone w świat podróży po Europie i  uczestniczyły w krótkim treningu ogólnorozwojowym. W końcu przyszedł czas na zawody- dzieci w swoich drużynach wzięły udział w konkurencjach sportowych, które wystawiły na próbę kondycję uczestników. Miał miejsce również konkurs plastyczny, podczas którego dzieci miały za zadanie przyozdobić podkoszulki wzorami nawiązującymi do któregoś z państw Europy (poprzedzony krótkimi warsztatami na ten temat).  Celem zarówno konkursu jak i zawodów było to aby przez dobrą zabawę i sport dzieci dowiedziały się czegoś o naszych sąsiadach, szczególnie tych zza wschodniej granicy. Kolejnym punktem festynu był poczęstunek w którym wzięli udział uczestnicy zawodów oraz ich opiekunowie (rodzice/dziadkowie).  Po posiłku przyszedł czas na zajęcia ogólnorozwojowe  oraz animacje, które utrzymane były w klimacie podróży, a także tańce.

Nasze festyn został zakończony ogłoszeniem wyników, oraz rozdaniem pamiątkowych nagród.

Jesteśmy przekonani, że dzięki wprowadzeniu dzieci w świat przygody, podróży i sportu z  elementami rywalizacji, modlitwy i sztuki, spotkanie to pozostanie na długo w ich pamięci.

Dodaj komentarz