Mikołaj na sportowo – Cykl turniejów Mikołajowych

W ostatnim tygodniu tj. od 5 grudnia na krakowskiej Krowodrzy  wiele się działo. Zawodniczki i zawodnicy Parafialnego Klubu Sportowego „Jadwiga” wzięli udział w turniejach sportowych w ramach regionalnych imprez parafiadowych. Było dużo radości, prezentów i słodyczy. Nasi trenerzy bardzo się starali, żeby to wydarzenie było bogate pod względem sportowym i  tradycyjnym, a także by było bezpieczne dla naszych podopiecznych. Mikołajową rywalizację rozpoczął na orliku trener Rafał Kluska – wraz ze swoimi piłkarzami. Potem na tym samym orliku zmierzyli się piłkarze trenera Leszka Sawickiego. Sportowe rozgrywki  w tym dniu zamykała trener Katarzyna Sołtysińska z dwiema grupami skrzatów, na świeżo wyremontowanej sali gimnastycznej.  W poniedziałek szaleństwo mikołajowych zmagań porwało Jagódki z trener Magdaleną Dulewicz oraz grupę taekwondo pod opieką Jadwigi Trojan.  Turniej tenisa stołowego z Władysławem Porębskim również został rozegrany w poniedziałek. We wtorek walczyły siatkarki z Eweliną Starostką i gimnastyczki z Klaudią Goską. Środa i czwartek to zmagania piłkarzy. Trenerzy: Dominik Ślósarczyk, Artur Ślósarczyk, Paweł Kotuła, Józef Marchewka, Dariusz Puchała bardzo się starali, by dorównać swoim poprzednikom i zapewnić swoim zawodnikom rywalizację na najwyższym poziomie.

Po zakończonych imprezach trenerzy spotkali się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony rodziców, którzy byli zachwyceni zarówno organizacją, poziomem jak i nagrodami. Dzieci najczęściej powtarzały, że dzięki takim akcjom, mogą poczuć się normalnie.

Dla rodziców trenerzy przygotowali specjalny prezent: podczas turniejów razem z dziećmi nagrali życzenia świąteczne, które zostaną wysłane do rodziców przed Świętami.

1 myśl na temat “Mikołaj na sportowo – Cykl turniejów Mikołajowych

 1. Mikołajkowy Turniej Sportowy 2020r.
  7 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mikołajkowym Turnieju Sportowym. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Pani Dyrektor Celina Maszke- Kaczorek, życząc wszystkim wspaniałych wyników, rywalizacji „fair play „ a przede wszystkim zadowolenia ze wspólnej zabawy, która w tym roku odbywała się z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.
  Program turnieju zawierał nie tylko zadania sportowe, ale również konkurs wiedzy o zdrowiu i bezpieczeństwie. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami a liczne konkurencje nie sprawiły naszym zawodnikom żadnej trudności. Cały turniej odbywał się w radosnej, świątecznej atmosferze zabawy.
  Wszyscy byliśmy zgodni, że nie wynik, chociaż on jest ważny i satysfakcjonujący, ale dobra sportowa rywalizacja, zabawa i przeżywane emocje są najważniejsze. Dlatego nagrodzeni zostali wszyscy zawodnicy.
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspólnie spędzony czas!!
  Szczególne podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza, dzięki któremu mogliśmy zorganizować tegoroczny Mikołajkowy Turniej Sportowy i zakupić wszystkie wspaniałe nagrody.

  https://m.youtube.com/watch?v=Vi-PhE7q0pE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2SH6d8ZYMwhW5UjGJ4UDaLOh2W4vASWvkBUWJNHpOsrTEibXDW9tw0sSQ

Dodaj komentarz