• To event minęło.

7. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP

7 kwietnia 2017 11:00 - 16:00

W piątek 7 kwietnia na poznańskim Piątkowie odbędzie się 7.Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP. Organizatorzy wydarzenia, Zespół Szkół Zakonu Pijarów i Poznański Oddział Stowarzyszenia Parafiada, po raz kolejny zaprosili do uczestnictwa dzieci i młodzież szkolną, zawodników klubów sportowych, a także dorosłych biegaczy. Do rywalizacji stanie 1300 uczestników, w tym ponad 1100 uczniów, reprezentantów blisko 50 szkół.

W ramach imprezy odbędzie się dwanaście biegów dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach dla poszczególnych kategorii wiekowych. Najdłuższy, bieg główny, w kategorii open, odbędzie się na dystansie 3 kilometrów. W sztafecie rodzinnej 3 x 500 m wystartują rodzice z dziećmi.

Impreza, organizowana cyklicznie od 2011 r., służy przede wszystkim promocji zdrowego stylu życia i popularyzacji biegania, zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i wśród dorosłych. Termin biegu wiąże się z rocznicą katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął Patron wydarzenia, ojciec Józef Joniec SP. Wydarzenie upamiętnia Twórcę ruchu parafiadowego, kontynuuje Jego dzieło i wpisuje się w parafiadowy program Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało.

7.Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP jest imprezą otwartą i odbędzie się na terenie osiedla Jana III Sobieskiego. Centrum zawodów, start i meta zlokalizowane będą na boisku szkolnym organizatora. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00. Na każdego biegacza na mecie będzie czekał specjalnie przygotowany, tłoczony medal. Puchary i nagrody rzeczowe otrzymają najlepsi zawodnicy we wszystkich 25 kategoriach. Zapisy do biegów dzieci i młodzieży są już zakończone z powodu wyczerpania limitu miejsc. Zgłoszenia elektroniczne do biegu głównego i do sztafety rodzinnej organizator przyjmuje do 31 marca lub do momentu osiągnięcia limitu. Szczegółowe informacje oraz formularze rejestracyjne dostępne są na stronie internetowej biegu www.bieg-jonca.pl.

Podczas imprezy odbędzie się także akcja charytatywna „Biegnę dla Marysi”, której celem jest zebranie środków na pomoc w leczeniu i rehabilitacji ciężko chorej dziewczynki.

Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca już po raz siódmy jest realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada i dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zapraszamy do zapisów i startu w biegu oraz obejrzenia zwiastuna filmowego

Zespół Szkół Zakonu Pijarów
os. Jana III Sobieskiego 114