Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Bukownie

31 maja 2015

 

31 maja przy sprzyjającej słonecznej pogodzie odbył się w Bukownie Festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie przy udziale Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza z siedzibą w Warszawie. Impreza dofinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Tego dnia odwiedziło nas ponad 130 mieszkańców.

Występy artystyczne przeplatane były animacjami, konkurencjami sportowymi oraz warsztatami artystycznymi. Chętni mogli pod okiem instruktorek wykonać przestrzenne kwiaty dla Jana Pawła II z filcu prasowanego. Kwiaty były również malowane na specjalnie przygotowanych podkładach, zaś najmłodszym udostępniono kolorowanki.
Festyn przygotowany był z myślą o dzieciach, ale utrzymany w rodzinnym charakterze. Podkreślały to zabawy i konkurencje, w które włączały się całe rodziny. Sportowy charakter podkreślały nie tylko liczne konkurencje sprawnościowe pn.”W zdrowym ciele- zdrowy duch”, ale przede wszystkim święto tańca, które miało tego popołudnia szczególny wydźwięk. Podopieczni licznych sekcji i klubów działających w MOK Bukowno prezentowali umiejętności zdobyte na zajęciach. Dołączyły do nich formacje tancerzy dorosłych z pokazami tańca i aerobicu oraz plenerową nauka tańca towarzyskiego.
Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyło się wśród dzieci malowanie twarzy.
Po sprawnościowych zmaganiach był czas na kiełbaskę z grilla i mały poczęstunek dla dzieci. Fantastyczną atrakcją były przejażdżki konne oraz wozem strażackim.
Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Bukowna, zaś patronat medialny miesięcznik informacyjno- kulturalny „Głos Bukowna”. Na naszym festynie gościł przedstawiciel lokalnej prasy, który uwieczniał całość działań oraz osoba administrująca stronę internetową www.mokbukowno.pl oraz FB, na których to udostępnionych będzie więcej informacji i zdjęć z naszej imprezy.

Szczegóły

Data:
31 maja 2015
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Dodaj komentarz