• To event minęło.

I Ekumeniczna Parafiada Dzieci i Młodzieży w Czeremsze

12 czerwca 2017 08:00 - 17:00

I Ekumeniczna Parafiada Dzieci i Młodzieży w Czeremsze
W dniach 31 maja i 1 czerwca 2017 roku odbyła się I Ekumeniczna Parafiada Dzieci i Młodzieży w Czeremsze. W Parafiadzie wzięło udział 250 dzieci i młodzieży z 4 parafii w tym z 3 prawosławnych: Kuzawa, Zubacze i Czeremcha i z jednej katolickiej z Czeremchy.
Parafiada rozpoczęła się rano we środę Turniejem Szachowym, popołudniu rozegrano Turniej Tenisa Stołowego.
W czwartek w Dzień Dziecka rozpoczęto imprezę modlitwą ekumeniczną, którą poprowadził prawosławny kapłan ks. Jerzy Plis. W drugiej kolejności ks. Krzysztof Domaraczeńko odmówił modlitwę sportowca. Parafiadę otworzyła Pani Dyrektor Joanna Gnatowską, która złożyła życzenia dzieciom z okazji Dnia Dziecka. Po oficjalnym otwarciu rozpoczęto rozgrywki w Piłkę Nożną w kategorii chłopcy Szkoła Podstawowa i Gimnazjum pomiędzy parafiami Matki Bożej Miłującej i Matki Bożej Królowej Polski. Odbyły się również rozgrywki w Piłkę Siatkową dziewcząt. W filarze Kultura odbył się konkurs piosenki w kategoriach Szkoła Podstawowa i Gimnazjum, a następnie odbyły się konkursy plastyczne i wiedzy o sporcie.
Parafiada zakończyła się uroczystą dekoracją zwycięzców. Dekoracji dokonywał Wójt Gminy Czeremch inż. Michał Wróblewski i Proboszcz Parafii ks. Jerzy Plis
Podsumowując wyniki ze stadionu i teatru Parafiadę wygrałay dzieci i młodzież z Parafii Matki Bożej Królowej Polski, II miejsce zajęły dzieci i młodzież z Parafi Matki Bożej Miłującej, trzecie miejsce z św. Barbary z Kuzawy.
Organizatorzy dziękują Wójtowi Gminy Czeremcha za bezpłatne udostępnienie boisk, Pani Dyrektor Joannie Gnatowskiej za zorganizowanie Parafiady, ks. Jerzemu Plisowi, a także wszystkim nauczycielom za pomoc w realizacji Parafiady. Dziękuję Pani Alinie Sośniuk i Tomaszowi Szatyłowicz za przeprowadzenie turniejów piłki nożne, siatkowej i tenisa stołowego. Dziękuję Milenie Ptasznik za logistyczną pracę w trakcie Parafiady.

Data:
12 czerwca 2017