• To event minęło.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY – VITurniej piłki nożnej drużyn mieszanych ,,OJCZE JÓZEFIE, PAMIĘTAMY I DZIĘKUJEMY- DOMANOWO

11 kwietnia 2016

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

TAK BYŁO W ROKU UBIEGŁYM- JAK BĘDZIE W TYM ROKU TO SIĘ JESZCZE OKAŻE 😉

Cel turnieju

• upamiętnienie ŚP Ojca Józefa Jońca twórcy i propagatora Parafiady oraz pozostałych 95 ofiar tragedii smoleńskiej w jej szóstą rocznicę.
  • kształtowanie prozdrowotnych nawyków poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia
  • popularyzacja piłki nożnej halowej w środowisku lokalnym
  • zachęcenie do udziału w zorganizowanych i integracyjnych imprezach sportowych

Organizatorzy i współorganizatorzy

• Stowarzyszenie Parafiada
  • Parafia Rzymskokatolicka w Domanowie
  • Wójt Gminy Brańsk

Termin i miejsce

• 04.2016r. godz. 9.00
  • sala sportowa Szkoły Podstawowej w Domanowie
  • zbiórka ekip i losowanie godz. 9.10

PROGRAM
1. Przyjmowanie zgłoszeń do dnia 8 kwietnia 2016 r. pod numerem tel. (085) 737-70-01  w Szkole Podstawowej w Domanowie

2. Prawo do udziału w rozgrywkach mają pięcioosobowe drużyny składające się z co najmniej  1 dziewczynki + 4 chłopców

3. Losowanie drużyn i ustalenie harmonogramu rozgrywek w dniu rozgrywanych zawodów.
4. Mecz będzie rozgrywany 11 kwietnia wg harmonogramu ustalonego po losowaniu.

REGULAMIN GRY W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ

1. Prawo do udziału w rozgrywkach mają dzieci urodzone po 1 stycznia 2003 r., reprezentujące poszczególne szkoły podstawowe.
  2. Podczas rozgrywek zawodnicy obowiązani są posiadać halowe obuwie sportowe oraz jednolite kolorystycznie koszulki.
  3. Mecze rozgrywane są 2 razy po 10 minut.
  4. Przerwa między połowami trwa 3 minuty
  5. Przerwy pomiędzy meczami wynoszą 5 minut.
  6. Zespoły przystępują do gry w pięcioosobowych składach: 4 graczy w polu + bramkarz ( w trakcie gry na boisku musi znajdować się przynajmniej jedna dziewczynka ); do 5 rezerwowych.
  7. Obowiązują zmiany hokejowe.
  8. Kary:
    – wykluczenie na 2 minuty,
    – wykluczenie z gry (zawodnik wraca do gry w momencie utraty bramki przez drużynę grającą w osłabieniu).
  9. Odległość wykonywania rzutów karnych wynosi 6m ( niebieska linia ciągła )
  10. Pole bramkowe – półkole oznaczone ciągłą linią koloru niebieskiego.
  11. W przypadku wybicia piłki poza boczną linię boiska ( niebieska linia ) wykonujemy rzut z autu nogą. Zawodnik wykonujący aut musi zagrywać do partnera. Zakazane bezpośrednie strzały na bramkę.
  12. Każdy zawodnik może grać tylko w drużynie, do której został zgłoszony.
  13. Podczas wykonywania stałych fragmentów gry zawodnicy przeciwnej drużyny muszą znajdować się przynajmniej 3 m od piłki.
  14. Zagranie piłki w sufit hali powoduje ukaranie zespołu rzutem wolnym.
  15. Nie obowiązują spalone.
  16. W pozostałych kwestiach obowiązują przepisy PZPN.
  17. System oraz harmonogram rozgrywek jest uzależniony od ilości zgłoszonych drużyn i zostanie ustalony po losowaniu.
  18. Niezastosowanie się do regulaminu może skutkować wykluczeniem zawodnika lub drużyny z gry.

Data:
11 kwietnia 2016