• To event minęło.

,,Ojcze Józefie, pamiętamy i dziękujemy”

9 kwietnia 2015 09:00 - 10 kwietnia 2015 12:00

Darmowy

Pod takim hasłem dnia  9 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej  im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie, odbył się V Turniej Piłki Nożnej Halowej drużyn mieszanych upamiętniający założyciela  Stowarzyszenia Parafiada – ŚP. Ojca Józefa Jońca, który zginął tragicznie 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem wraz z delegacją rządową oraz parą prezydencką na czele.

Rozgrywki pod patronatem Wójta Gminy Brańsk, Pana Andrzeja Jankowskiego rozpoczęto od uroczystego wprowadzenia oraz powitania zawodników i ich opiekunów przez proboszcza parafii Domanowo ks. kan. Walentego Wojtkowskiego, organizatora regionalnego imprezy koordynowanej przez Stowarzyszenie Parafiada w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Zarówno zawodnicy, trenerzy jak i cała społeczność szkolna uczciła pamięć 96 ofiar katastrofy smoleńskiej minutą ciszy oraz modlitwą za dusze zmarłych.

W turnieju wzięły udział zespoły reprezentujące szkoły podstawowe z ternu gminy Brańsk.  Po losowaniu rozpoczęto sportowe zmagania systemem  ,, każdy z każdym”. W wyniku zaciętej rywalizacji i niewykluczone, że ze wspaniałego dopingu, wyróżniona została drużyna ze Świryd i Chojewa, trzecie miejsce zajęła reprezentacja SP w Mniu,  drugie SP w Holonkach natomiast pierwsze miejsce zajęli gospodarze imprezy- SP w Domanowie. Ogłoszeniu wyników towarzyszyły nie tylko gorące brawa, ale także liczne nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Parafiada w Warszawie. Najlepsze trzy zespoły otrzymały puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy. Najlepszym strzelcem turnieju został Bartłomiej Jankowski ( SP Domanowo ) a najlepszym bramkarzem Dariusz Szpakowski  (SP Holonki). Nad prawidłowy przebiegiem imprezy czuwała pani Monika Zalewska- sędzia główny zawodów.

Tradycyjne po wyczerpujących zmaganiach sportowych na wszystkich zawodników czekał gorący poczęstunek oraz wata cukrowa przygotowana przez parafialny zespół Caritas.

Dnia 10 kwietnia w kościele parafialnym w Domanowie, po Mszy Świętej uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Domanowie przedstawili montaż słown0 – muzyczny mający na celu uczcić Bohaterów Zbrodni Katyńskiej oraz delegację rządową z parą prezydencką na czele, która dnia 10 kwietnia 2010 roku zginęła tragicznie pod Smoleńskiem. Dla upamiętnienia tych tragicznych dla naszego narodu chwil, delegacje samorządowe oraz uczniowie wraz z wychowawcami złożyli kwiaty i znicze przy pamiątkowym kamieniu.

Start:
9 kwietnia 2015 09:00