• To event minęło.

Parafiada Regionalna – Ostrowiec Świętokrzyski

20 maja 2016 10:00 - 22 maja 2016 20:00

Jak co roku Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii św. Michała w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz ze Stowarzyszeniem Parafiada im. św. Józefa Kalsancjusza zorganizuję Parafiadę Regionalną.Impreza ta odbędzie się  dzięki wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. Będzie to trzydniowe święto sportu, kultury i wiary. W cały program imprezy wpleciona zostanie Parafiadowa Triada:  Stadion-Teatr- Świątynia.

Piątek upłynie pod hasłem „Sport dla każdego – dla małego i dużego”. Odbędzie się Turniej Gier i Zabaw dla dzieci szkolnych i przedszkolnych, którego zadaniem będzie propagowanie różnych form aktywności ruchowej w myśl idei „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało „. Dzieci współzawodniczyć będą w takich konkurencjach jak: bieg na 50m, rzut w dal, „golf”, sztafeta drużynowa, badminton, a popołudniem rywalizować będą w konkursie szachowym. Seniorzy natomiast będą mieli okazję wziąć udział w  grupowych ćwiczeniach ogólnousprawniających przeprowadzonych przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

W sobotnie przedpołudnie na boisku w parku miejskim odbędzie się Parafiadowa Liga Mistrzów – turniej piłki nożnej.

Podsumowaniem rozgrywek sportowych będzie festyn rodzinny, który odbędzie się w niedzielne popołudnie w amfiteatrze Parku Miejskiego. Podczas festynu zostaną wręczone dyplomy i medale dla zwycięzców. Na dzieci będą czekały liczne atrakcje takie jak: zjeżdżalnie, dmuchańce, trampolina, paintbol. W ramach propagowania zdrowego odżywiania przeprowadzony zostanie konkurs plastyczny na plakat „Zdrowo jem – zdrowo żyję”. Odbędzie się również konkurs dla mam. Doskonałą okazją do integracji rodzin będą konkurencje skierowane dla rodziców i dzieci.  Każdy będzie mógł skorzystać z fachowej porady fizjoterapeutów, a także zmierzyć poziom cukru oraz ciśnienie krwi. Wszyscy zainteresowani będą mieli również okazję zapoznać się z ofertą ekologicznej żywności lokalnych rolników i ogrodników.  Wszystkim tym atrakcją towarzyszyć będą występy artystyczne i muzyczne na scenie.

Start:
20 maja 2016 10:00
Koniec:
22 maja 2016 20:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Park Miejski/boisko przy szkole podstawowej z pasją im. Elżbiety Sołtys ul. Focha 3
Ostrowiec Świętokrzyski
Ostrowiec Świętokrzyski, świętokrzyskie 27-400 Polska