• To event minęło.

Powitanie Wakacji Ostrowiec Świętokrzyski – 3 lipiec 2016 r.

3 lipca 2016 15:00 - 20:00

Darmowy

W niedzielne popołudnie 3 lipca 2016 roku w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się festyn rodzinny  „Powitanie wakacji”.

Przedsięwzięcie to  zorganizowane zostało  przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii św. Michała w Ostrowcu Świętokrzyskim przy współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada z Warszawy.  Impreza odbyła się przy wsparciu finansowym z  Ministerstwa Sportu i Turystyki

Zabawa w Parku Miejskim poprzedzona została wspólną modlitwą podczas mszy świętej w Kolegiacie św. Michała
w Ostrowcu Św.

Deszczowe przedpołudnie nieco pokrzyżowało plany organizatorów, ale Ci którzy przybyli na festyn na pewno nie żałowali gdyż z chwilą rozpoczęcia na niebie pojawiło się słońce. Głośna muzyka oraz odgłosy wspólnej zabawy sprawiły że w miarę trwania imprezy dołączały do niej kolejne osoby. Na uczestników czekały liczne atrakcje takie jak: dmuchana zjeżdżalnia, basen z kulkami czy trampolina. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencję rekreacyjno – sprawnościowe skierowane do całych rodzin. Były one doskonałą okazją do integracji i  aktywizacji całych rodzin od najmłodszych po seniorów. Wiele uśmiechu na twarzach nie tylko wśród uczestników, ale również widzów wywołała rodzinna sztafeta, a zwłaszcza bieg w workach oraz slalom z jajkiem na łyżce. Rozgrywkom sportowym towarzyszyły występy wokalne oraz teatralne dzieci i młodzieży. Gromkimi brawami nagrodzony został występ niepełnosprawnych uczestników środowiskowego domu samopomocy. Wiele wzruszeń dostarczył również program artystyczny pt. „Żeby ludzie się kochali”, który przeniósł wszystkich zebranych w amfiteatrze w lata 60 i ukazał realia życia w powojennej Polsce. Wielki aplauz wzbudził występ zespołu disco polo, który poderwał wszystkich do wspólnej zabawy. Dużym przeżyciem dla najmłodszych była możliwość spotkania i porozmawiania z Wiktorią Gąbką finalistką  „Mali Giganci”. Uczestnikom festynu pozostały miłe i niezapomniane wrażenia.

Data:
3 lipca 2016
Czas:
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Ostrowiec Świętokrzyski
Park Miejski
Ostrowiec Świętokrzyski, świętokrzyskie 27-400 Polska

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii św Michała w Ostrowcu Św.