• To event minęło.

POŻEGNANIE LATA W DOMANOWIE – RELACJA

18 września 2015

Darmowy

W piątkowy, słoneczny lecz nieco wietrzny dzień a mianowicie 18 września  w Domanowie, w święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki , odbył się festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Pożegnania Wakacji 2015.  Zorganizowany w ramach programu ,, Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało ”. Organizatorem regionalnym była parafia p.w. św. Doroty D.M. w Domanowie (diecezja drohiczyńska). Imprezę zainaugurowała Msza Święta w sanktuarium o godz. 9.00, w trakcie której zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne. Po liturgii mszalnej przedszkolaki oraz dzieci ze szkół podstawowych w Mniu, Świrydach i Domanowie oraz rodzice i wychowawcy udali się na boisko Szkoły Podstawowej w Domanowie, aby oddać się wyśmienitej zabawie w prawdziwie radosnej i sportowej atmosferze. Po kilkuminutowej rozgrzewce w rytm skocznej muzyki odbyły się  liczne konkursy, tory przeszkód a także gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, tj. skoki w workach, kręcenie kołem hula-hop, biegi wahadłowe między przeszkodami, skoki na piłce z uszami, toczenie przenoszenie na czas piłek, przeciąganie liny. Amatorzy sportów drużynowych mogli wziąć udział w rozgrywkach piłce nożnej oraz ,, dwa ognie’’. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zabawy z chustą animacyjną. Wszystkie chętne dzieci mogły wykazać się także inwencją twórczą malując na boisku kolorową kredą swoje letnie wspomnienia.

Dmuchane palce zabaw, basen z piłeczkami, wata cukrowa to dodatkowe atrakcje, jakie czekały na uczestników festynu w tym wyjątkowym dniu.

Festyn zakończył się wspólnym, ciepłym posiłkiem, po którym na wszystkich łasuchów czekał słodki deser przygotowany przez parafialny zespół Caritas.

RESTYN ZOSTAŁ DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI W WARSZAWIE

Data:
18 września 2015