• To event minęło.

V Rajd Rowerowy „Pamiętamy o Ojcu Józefie”

30 kwietnia 2015

V RAJD ROWEROWY „PAMIĘTAMY O OJCU JÓZEFIE”

30 kwietnia sprzed Szkoły Podstawowej nr 3 wyruszył V Rajd Rowerowy „Pamiętamy o Ojcu Józefie”. Rajd organizowany jest by uczcić pamięć Ojca Józefa Jońca SP, założyciela Stowarzyszenia Parafiada i pomysłodawcy programu „Katyń…ocalić od zapomnienia”.

W tym roku głównym punktem wyprawy było posadzenie nowego Dębu Katyńskiego przed Zespołem Szkół Zawodowych. O tym jak ważna dla naszej lokalnej społeczności jest pamięć o bohaterach, którzy oddali życie za Ojczyznę przekonali się uczniowie ZSZ i SP 3, słuchając słów przybyłych na uroczystość gości.  Swoją obecnością  zaszczycili nas:

Burmistrz Wolsztyna –  pan Wojciech Lis,

Wicestarosta Wolsztyński – pan Piotr Krajewski,

Prezes Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości –  pan Maciej Myczka,

Prezes Wolsztyńskiego Koła Sybiraków – pan Antoni Janik,

Przewodniczący Civitas Chrystiana w Wolsztynie -pan Włodzimierz Chrzanowski

oraz dyrektor ZSZ – pan Andrzej Wawrzynowicz.

Uroczystość poprowadził dyrektor SP 3 – pan Janusz Mrozkowiak.

Nowy Dąb Katyński poświęcony jest kapitanowi Stanisławowi Jaryszowi, wolsztyńskiemu prawnikowi, który zginął w 1940 r. w Charkowie.

Uczestnicy Rajdu (uczniowie klas 5b i 6b wraz z opiekunami) udali się do Kębłowa, Obry, pod ZSO w Wolsztynie i SP 1 w Wolsztynie, gdzie przywołali pamięć bohaterów i zapalili znicze pod Dębami Katyńskimi. Rowerzyści pokonali blisko 30 km. Uczestnicząc w Rajdzie młodzi ludzie wspaniale zrealizowali głoszone przez Ojca Józefa parafiadowe hasło: „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”.

Data:
30 kwietnia 2015