• To event minęło.

RELACJA Z VIII TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN MIESZANYCH ,, OJCZE JÓZEFIE, PAMIĘTAMY I DZIĘKUJEMY”

15 kwietnia 2018 00:00

Dnia 10 kwietnia 2018 roku na parkiecie hali sportowej  Szkoły Podstawowej  im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie, odbył się VIII Turniej Piłki Nożnej Halowej drużyn mieszanych, upamiętniający założyciela  Stowarzyszenia Parafiada – ŚP. Ojca Józefa Jońca, który zginął tragicznie 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem wraz z delegacją rządową oraz parą prezydencką na czele.

Memoriał sportowy poprzedziła Msza Święta odprawiona w Sanktuarium NMP Matki Zbawiciela Naszego Jezusa w Domanowie. Liturgii mszalnej w intencji ŚP. O. Józefa a także pozostałych członków tragicznego lotu przewodniczył proboszcz ks. kan Walententy Wojtkowski.  Po Mszy Świętej zawodnicy oraz lokalne władze złożyli kwiaty i znicze przy płycie upamiętniającej tragiczne wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku. Następnie po przejściu na halę sportową lokalnej szkoły można było rozpocząć turniej. Po uroczystym  wprowadzeniu drużyn w rytm hymnu Ligi Mistrzów UEFA Champions  Leaugue, pani Barbara Muczyńska ( dyrektor Szkoły Podstawowej w Domanowie ) oraz  Wójt Gminy Brańsk Andrzej Jankowski powitali zawodników i ich opiekunów w imieniu organizatora regionalnego  zawodów koordynowanych przez Stowarzyszenie Parafiada w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Zarówno zawodnicy, trenerzy jak i cała społeczność szkolna uczciła pamięć 96 ofiar katastrofy smoleńskiej minutą ciszy oraz modlitwą za dusze zmarłych.

W turnieju wzięły udział zespoły reprezentujące szkoły podstawowe z ternu gminy Brańsk.  Po losowaniu rozpoczęto sportowe zmagania systemem ,, każdy z każdym”. W wyniku zaciętej rywalizacji wyróżniona została drużyna ze Świryd i Chojewa, trzecie miejsce zajęła drużyna z Mnia, drugie drużyna z Domanowa natomiast pierwsze miejsce zajęli zawodnicy i zawodniczki z Holonek. Ogłoszeniu wyników towarzyszyły nie tylko gorące brawa, ale także liczne nagrody rzeczowe. Najlepsze trzy zespoły otrzymały puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy. W trakcie turnieju wyłoniono najlepszego strzelca zawodów, został  nim Damian Krasowski ( Holonki ), natomiast najlepszym bramkarzem został Kacper Fronc  (Mień ). Nad prawidłowy przebiegiem imprezy czuwał ks. Krzysztof Dobrogowski- sędzia główny zawodów.

Tradycyjne po wyczerpujących zmaganiach sportowych na wszystkich zawodników czekał gorący poczęstunek oraz wata cukrowa przygotowana przez parafialny zespół Caritas.

Data:
15 kwietnia 2018