• To event minęło.

VI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN MIESZANYCH ,,OJCZE JÓZEFIE, PAMIĘTAMY I DZIĘKUJEMY”-RELACJA Z DOMANOWA

11 kwietnia 2016

Darmowy

Dnia 11 kwietnia 2016 roku na parkiecie hali sportowej  Szkoły Podstawowej  im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie, odbył się VI Turniej Piłki Nożnej Halowej drużyn mieszanych, upamiętniający założyciela  Stowarzyszenia Parafiada – ŚP. Ojca Józefa Jońca, który zginął tragicznie 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem wraz z delegacją rządową oraz parą prezydencką na czele.

Memoriał a za razem święto futbolu, rozpoczęto od uroczystego wprowadzenia drużyn w rytm hymnu Ligi Mistrzów UEFA Champions  Leaugue. Pani Barbara Muczyńska powitała zawodników i ich opiekunów w imieniu organizatora regionalnego  zawodów ( Parafii w Domanowie ) koordynowanych przez Stowarzyszenie Parafiada w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Zarówno zawodnicy, trenerzy jak i cała społeczność szkolna uczciła pamięć 96 ofiar katastrofy smoleńskiej minutą ciszy oraz modlitwą za dusze zmarłych.

W turnieju wzięły udział zespoły reprezentujące szkoły podstawowe z ternu gminy Brańsk.  Po losowaniu rozpoczęto sportowe zmagania systemem ,, każdy z każdym”. W wyniku zaciętej rywalizacji wyróżniona została drużyna ze Świryd i Mnia, trzecie miejsce zajęła drużyna z Domanowa, drugie drużyna z Chojewa natomiast pierwsze miejsce zajęli zawodnicy i zawodniczki z Holonek. Ogłoszeniu wyników towarzyszyły nie tylko gorące brawa, ale także liczne nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Parafiada w Warszawie. Najlepsze trzy zespoły otrzymały puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy. W trakcie turnieju wyłoniono najlepszego strzelca zawodów, został  nim Kacper Górski ( Chojewo ), natomiast najlepszym bramkarzem został Daniel Kosiński  (Holonki ). Nad prawidłowy przebiegiem imprezy czuwała pani Monika Zalewska- sędzia główny zawodów.

Tradycyjne po wyczerpujących zmaganiach sportowych na wszystkich zawodników czekał gorący poczęstunek oraz wata cukrowa przygotowana przez parafialny zespół Caritas.

Data:
11 kwietnia 2016